UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд залишила без змін запобіжний захід колишній топменеджерці "Приватбанку"

Посадові особи банку підозрюються у розтраті 315 млн доларів. 

Апеляційна палата Антикорсуду залишила без змін запобіжний захід колишній топменеджерці "Приватбанку"  Людмилі Шмальченко. Таке рішення суд ухвалив сьогодні. Про це повідомив центр протидії корупції.

Зазначається, що рішення прийнялм судді Даниїла Чорненька, Микола Глотов та Інна Калугіна.

«26 березня заступниці голови правління "Приватбанку" Людмилі Шмальченко призначили заставу у понад 50 млн грн. Наприкінці березня ця сума була внесена, однак адвокат підозрюваної намагався оскаржити рішення до апеляції ВАКС. Проте у нього нічого не вийшло», - йдеться у повідомленні.

Окрім вже внесеної застави, Шмальченко і далі повинна дотримуватися низки обов’язків: не виїжджати із Дніпропетровської області без дозволу детектива, прокурора або суду, утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками, здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, що 16 квітня апеляція ВАКС також залишила без задоволення скаргу захисту іншої підозрюваної – Надії Конопкіної. Її призначено заставу у 2,74 млн грн.

Читайте також: Кабмін погодив суму дивідендів від ПриватБанку за 2020 рік

За версією слідства, напередодні  націоналізації “Приватбанку” його топменеджери, використовуючи підроблені банківські документи та фіктивне кредитування, вчинили розтрату 315 млн доларів (еквівалент 8,2 млрд грн) на користь пов’язаної з банком компанії Claresholm Marketing Ltd. НАБУ та САП вважають, що Шмальченко виступила у ролі пособника та допомогла голові правління Дубілету здійснити розтрату коштів банку. Як вважає слідство, для цього Людмила Шмальченко, разом із Надією Конопкіною, заднім числом підробила протокол Кредитного комітету Приватбанку.

15 лютого Національне антикорупційне бюро проінформувало про те, що повідомлено про підозру в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" : голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій банку.

22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро затримали першого заступника Дубілета Володимира Яценко в аеропорту Бориспіль. Він намагався вилетіти до Відня на приватному літаку. Про підозри також повідомили колишньому голові правління банку Олександра Дубілету і начальнику департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихін.

Через кілька днів після затримання Вищий антикорупційний суд відправив Яценко під варту з можливістю внесення застави в 52 млн гривень. Він уже вніс заставу і вийшов з СІЗО.

Ексзаступнику голови правління "ПриватБанку" Людмилі Шмальченко визначили заставу в 50 млн грн. Також на неї поклали обов'язки: не виходити з населеного пункту, в якому проживає; не спілкуватися з іншими підозрюваними ексголовою правління Олександром Дубілет, ексначальницю департаменту ПБ Надією Конопкін і свідками; здати закордонний паспорт і ін.

"ПриватБанк" був націоналізований у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "ПриватБанку", який пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався у 212,795 млрд гривень.