Окружний адміністративний суд Києва повернув без розгляду всі раніше поданих шість заяв про забезпечення позову Олександра Лазорка, в яких він вимагав негайно відновити його на посаді глави "Укртранснафти". Про це повідомляє enkorr.
Ухвали суду оприлюднені в єдиному реєстрі судових рішень.
Заяви про забезпечувальні заходи Лазорко подав в суд з 6 по 10 червня, до реєстрації безпосередньо самих позовів. Заходи, про які просив Лазорко, складалися з дев'яти пунктів. Він вимагав негайно заборонити чинному генеральному директору "Укртранснафти" Миколі Гавриленку виконувати обов'язки глави компанії, зупинити дію всіх записів в реєстраційну справу держкомпанії після 19 березня 2015 року, та зобов'язати Міністерство юстиції негайно зареєструвати його як керівника "Укртранснафти" з правом підпису.
Після повернення всіх заяв, Лазорко подав до суду п'ять позовів без забезпечувальних заходів. В них він просить анулювати всі шість записів про зміну керівництва "Укртранснафти" і органу управління, зроблені після його відсторонення, тобто після 19 березня 2015 року. Останній з таких позовів було зареєстровано 19 червня.
Один з п'яти позовів Лазорко відкликав. Це сталося на наступний день після того, як автоматична система визначення судді призначила Пані Марину - випливає з визначення суду від 13 червня.
Бояринцева визначена суддею на 3 з 5 позовів Лазорко, два інших розглядають судді Добрянська і Григорович. Ні по одному із справ, 20 червня, дата наступного засідання не призначена.
Зазвичай подача декількох ідентичних за змістом позовів використовується для вибору позивачем потрібного судді серед тих, кого визначить автоматична система відбору. При такій схемі, як правило, позивач вибирає лояльного суддю, згодом забирає всі інші позови.
Олександр Лазорко очолював "Укртранснафту" у 2009-2015 роках, до цього керував підприємствами групи "Приват" Ігоря Коломойського - Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ. Відсторонений від виконання обов'язків за маніпуляції з викачуванням технологічної нафти та її розміщенням на зберігання на заводах групи "Приват". У 2015 році компанія платила за зберігання близько 2,5 млн грн в день.
У вересні 2015 року Лазорко оголосили в розшук за ініціативою СБУ.
За ч. 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України екс-голові "Укртранснафти" загрожує від 7 до 12 років ув'язнення.
Однак у травні 2019 року стало відомо, що розшук Лазорка припинено. У квітні 2018 року Олександра Лазорка вже знімали з розшуку - запит його картки на сайті Міністерства внутрішніх справ не давав результатів. Але після резонансу в ЗМІ картку Лазорка повернули до бази розшукуваних осіб.
Після оголошення в розшук колишній "приватівський" голова "Укртранснафти" оселився в Лондоні, де, за даними ЗМІ, просив політичного притулку. Також Лазорко намагався через суди поновитися на посаді.
Олігарх Ігор Коломойський стверджував, що існують якісь домовленості з уже колишнім президентом України Петром Порошенком, згідно з яким було гарантовано недоторканність його соратникам: Лазорку, Олійнику, Палиці, Філатову і Корбану.