Господарський суд Києва відхилив позов Фонду держмайна до ТОВ "ЄСУ" про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу контрольного пакета (92,79%) акцій "Укртелекому" і стягнення понад 2 млрд гривень. Рішення суду від 7 листопада з'явилося в Єдиному реєстрі судових рішень у середу, 21 листопада.
Суд також відмовився задовольняти зустрічний позов "ЄСУ" до ФДМ про визнання припиненим зобов'язання за договором неможливістю його виконання.
У мотивувальній частині суд погодився з доводами про належне виконання умов договору.
"Судом встановлено належне виконання ТОВ "ЄСУ" умов пункту 6.2. розділу 6 Концепції ТОВ "ЄСУ" про внесення інвестицій у розмірі не менше суми, яка є еквівалентом 450 млн доларів", - йдеться в документі.
При цьому суд визнав непереконливими і відхилив доводи ФДМ про невиконання "ЄСУ" зобов'язань з передачі телекомунікаційної мережі спеціального призначення державним органам.
"Оскільки судом встановлено, що зобов'язання за Договором про забезпечення передачі ТССН у державну власність фактично виконано, саме на цих підставах відмовлено в первісному позові, суд не вбачає підстав для задоволення зустрічного позову", - пояснили в суді.
У липні Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу компанії " ЕСУ " на рішення Господарського суду Києва від 19 жовтня і Київського апеляційного госпсуду від 12 грудня 2017 року про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,8% акцій "Укртелекому" і повернув справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Раніше Київський апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Ощадбанку і залишив без змін рішення попередньої інстанції, яким банку також було відмовлено у задоволенні позову до компанії ЕСУ про стягнення 1,1 млрд грн заборгованості шляхом стягнення 92,8% акцій "Укртелекому".
ФДМ заявляв, що в разі повернення телекомунікаційної компанії "Укртелеком" державі, її буде повторно виставлено на продаж.
Господарський суд Києва в жовтні 2017 року за позовом ФДМ розірвав договір про купівлю-продаж 92,79% з ТОВ "ЕСУ". Мова йшла про право власності на акції "Укртелекому".
У травні минулого року Генпрокуратура завершила досудове розслідування у справі про незаконну приватизацію "Укртелекому".
В конкурсі з приватизації "Укртелекому" в 2011 році брала участь лише одна організація (інвестиційний фонд EPIC), яка купила компанію за 10,5 млрд грн. Через рік "Укртелеком" був перепроданий компанії СКМ Ріната Ахметова.