Апеляційний суд Англії та Уельсу починає сьогодні розгляд апеляційної скарги Приватбанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову фінустанови до екс-власників. Про це пише агентство "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерело.
"Слухання триватимуть близько п'яти днів", – сказав він.
За його словами, основним предметом розгляду буде обґрунтованість відмови першої інстанції в розгляді спору британської юрисдикції і відповідних забезпечувальних заходів.
Джерело уточнило, що рішення апеляційного суду очікується у вересні-на початку жовтня, хоча існує ймовірність, що воно буде оголошено і в кінці слухань.
Нагадаємо, що Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав таким, що не відповідає його юрисдикції, позов ПриватБанку, вважаючи, що його було подано проти британських компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (названі в провадженні як англійські відповідачі) з тим, щоб притягнути до провадження Коломойського та Боголюбова. Суддя аргументував висновок тим, що банк не надав ніякого прямого пояснення, чому він подав позов проти зазначених компаній у грудні 2017 року, і жоден з його аргументів, які було представлено пізніше, не є переконливим. Зокрема, деякі наведені банком підстави не могли бути представлені в грудні 2017 року, оскільки банк про них не знав.
При цьому суддя визнав наявність у банку обґрунтованих позовних вимог проти Коломойського і Боголюбова щонайменше на кілька мільйонів доларів. Водночас він додав, що банк не має права підбирати прийнятну для себе судову інстанцію, у свою чергу його екс-власники мають право захищати свої інтереси у Швейцарії, за місцем постійного проживання.
Приватбанк 21 грудня 2018 року оскаржив рішення першої інстанції в Апеляційному суді Англії та Уельсу. До розгляду апеляції WFO діє.
Повідомлялося, що суди різних інстанцій розглядають 238 тисяч справ, пов'язаних з Приватбанком.
Детальніше про судові процеси навколо Приватбанку читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Про стан Приватбанку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Фінансовий директор Приватбанку Ганна Самаріна: "Враховуючи можливі наслідки шторму, бурю краще не піднімати" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".