UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд розгляне апеляцію НБУ та "Приватбанку" по курорту "Буковель"

Нацбанк і "Привабанк" оскаржують рішення суду про розірвання іпотечного договору між НБУ та компанією "Скорзонера" Коломойського.

27 грудня 2017 р. Київський апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою НБУ і "Приватбанку" на рішення Господарського суду Києва від 8 грудня 2017 р., яким було задоволено позов ТОВ "Скорзонера", і розірваний іпотечний договір №63, укладений 3 жовтня 2014 р. між НБУ та компанією "Скорзонера" як забезпечення боргових зобов'язань "Приватбанку" перед НБУ. Про це повідомляє Finbalance.

Компанію "Скорзонера" пов'язують з гірськолижним курортом "Буковель", називаючи власником землі, на якій розташований курорт.

За даними держреєстру прав на нерухоме майно, предметом іпотеки за договором, який уклали "Скорзонера" і НБУ, є паркінг (площа - 29,8 тис. кв. м) в м. Яремче, с. Поляниця Івано-Франківської області. Також з держреєстру випливає, що "Скорзонера" передала в іпотеку для НБУ ряд інших активів у цьому населеному пункті (переважно - земельні ділянки, а також інші види нерухомого майна).

За даними держреєстру юросіб, засновники ТОВ "Скорзонера" - ТОВ "Мавекс", ТОВ "Галичина-Цукор", ТОВ "Дерлинг", а кінцеві бенефіціари - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Нагадаємо, що в бюджеті-2018 закладено 50 млн грн на будівництво центру зимових видів спорту в "Буковелі". Комплекс може бути побудований вже в наступному році.

Восени 2017 р. заступник глави НБУ Катерина Рожкова розповіла, що "Приватбанк" ще в 2016 р. перед націоналізацією отримав у власність від своїх позичальників ряд активів в рамках погашення кредитної заборгованості. Мова йшла і про "Буковелі". При цьому Рожкова називала цей курорт одним з найскладніших активів. За її словами, хоча "Приватбанк" та є власником "Буковеля", але менеджмент банку не контролює курорт.

У липні 2017 р. тодішній голова правління "Приватбанку" Олександр Шлапак заявляв, що третина активів курорту "Буковель" передано на баланс "Приватбанку", і банк має намір передати ці активи в оренду співвласникам, а потім виставити на міжнародний конкурс.

Шлапак зазначав, що "Буковель" був переданий на баланс банку з оцінкою 11 млрд грн, однак згодом цей об'єкт був переоцінений до 5,35 млрд грн.