UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд повністю задовольнив усі позовні вимоги Коломойського по Приватбанку - спікер суду

Відповідач не довів правомірність віднесення банку до неплатоспроможних.

Окружний Адміністративний суд Києва задовольнив в повному обсязі всі позовні вимоги Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема був визнаний протиправним і скасуваний договір щодо купівлі-продажу акцій ПриватБанку від 2016 року, повідомив суддя-спікер цього суду Богдан Санін.

"Зазначеним рішенням було задоволено позовні вимоги, серед яких два рішення НБУ, одна постанову уряду, ряд наказів Фонду гарантування вкладів. Ці рішення стосувалися проведення націоналізації ПриватБанку, зокрема рішення про визнання його неплатоспроможним", - сказав він.

Він додав, що засідання суду проходило в закритому режимі в зв'язку з нормами закону про дотримання банківської таємниці, тому доступу до тексту даного рішення поки немає.

"Сьогодні була прийнята вступна та результативна частина рішення ... Судді мають 10 днів для підготовки повного рішення. Таке рішення приймалося у зв'язку з тим, що відповідач не довів правомірність віднесення банку до неплатоспроможних", - сказав він.

Читайте також: Адмінсуд скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб

Раніше повідомлялося, що суд задовольнив позов Коломойського до Нацбанку і Кабміну про націоналізацію Приватбанку. Згідно з рішенням суду, виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави проводилося з порушенням законодавства.

У свою чергу президент Петро Порошенко зазначив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні. Про це він заявив в терміновому телевізійному зверненні після рішення суду щодо скасування рішення про націоналізацію "Приватбанку" і публікації вже другого соцопитування, в якому його шанси на перемогу у виборах президента в другому турі залишаються мізерними.

Нагадаємо, кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка була одним з найбільших акціонерів Приватбанку, оскаржила у суді дії Нацбанку та Міністерства фінансів України. Зокрема, компанія в березні 2017 року звернулася в суд з вимогою визнати неправомірними та скасувати датований жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки. Окружний суд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

Нацбанк подав апеляцію, однак на початку червня апеляційний адмінсуд призупинив її розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку часу на підготовку до судового засідання.

Провадження по справі було поновлено ухвалою апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року, а перше засідання призначено на 12 березня.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.