Київський районний суд Одеси ухвалив рішення про передачу майна ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" і ТОВ "Енергія і газ Україна" в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Справа йде про нерухомість і земельні ділянки на Шкодовой горі, а також про рухоме майно, йдеться в повідомленні суду.
Під час засідання суд задовольнив клопотання правоохоронців, які розглядають майно заводу як речові докази в справі про так званих "схемах Курченко".
Згідно з розслідуванням, з 2011 по 2014 роки власники НПЗ від імені офшорних компаній закуповували нафтопродукти на світовому ринку і через фіктивні підприємства ввозили їх в Україну. Під час цих угод підробляли бухгалтерські та фінансово-господарські документи.
В результаті злочинної діяльності підозрюваних ухилилися від сплати митних платежів на суму понад 2,6 млрд грн.
Рішення Київського районного суду Одеси поки не вступило в законну силу.
У 2000-х роках НПЗ належав російському "Лукойлу", а у 2013 році його купив бізнесмен Сергій Курченко, близьке до оточення тодішнього президента України Віктора Януковича. Після Євромайдану Курченко втік з країни, а майно заводу було заарештовано. Розгляду про те, хто є власником підприємства, тривають в судових інстанціях досі.
Раніше колишній генпрокурор Юрій Луценко повідомив про скасування спецконфіскаціі Одеського нафтопереробного заводу, яка була застосована в рамках розслідування економічних злочинів Сергія Курченка, пов'язаного з "сім'єю" засудженого за держзраду експрезидента.
За інформацією Луценка, відповідне рішення 2 березня виніс Кропивницький апеляційний суд.
Також раніше Рада національної безпеки та оборони на засіданні 11 березня, доручив провести перевірку компанії "Донецькоблгаз", повідомив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данилов.
У минулі вихідні ВАТ "Донецькоблгаз" відключив газ комунальному підприємству "Донецьктеплокомуненерго", без опалення залишилися сотні житлових будинків, десятки дитячих садків і шкіл і чотири лікарні.