Печерський районний суд Києва наклав арешт на частки в стратегічних українських підприємствах та на цінні папери, кінцевими власниками яких є громадяни Росії. Про це повідомляє "Економічна правда".
Йдеться про активи депутата Держдуми РФ Олександра Бабакова, член комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Євгенія Гінера та так званого "злодія в законі" на призвісько Міша "Лужнецький" Міхаіла Воєводіна.
Відповідні ухвали датовані 11 листопада.
Зокрема, арештовані частки в статутних капіталах п'яти компаній: АТ "Житомиробленерго" (95,54%), АТ "Херсонобленерго" (99,99%), ПрАТ "Кіровоградобленерго" (72,9%), АТ "Чернівціобленерго" (96,78%) та АТ "Рівнеобленерго" (93,24%).
Цими частками в різних пропорціях володіють ТОВ "ВС Груп Менеджмент", нідерландські "ВС Енерджі Інтернешнл Н.В." і Washington Holdings B.V., які об'єднанні в групу VS Energy.
Крім того, арешт також накладено на цінні папери, які випустили:
пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд (ПЗНВІФ) "Міжрегіональний венчурний фонд" номінальною вартістю 500 млн грн;
ПЗНВІФ "Інфініті Преміум" – 250 млн грн;
ПЗНВІФ "Універсальний" – 1,2 млрд грн;
ПЗНВІФ "Прем'єрний" – 1,7 млрд грн;
ПЗНВІФ "Українські технології" – 1,25 млрд грн;
ПВНЗІФ "Реноме" – 400 млн грн
ПрАТ "Українська іноваційно-фінансова компанія" (акції на 2,05 млрд грн та облігацій на 150 млн грн);
ПАТ Готель "Прем'єр Палац" (акцій на 1,245 млрд грн та облігацій на 42,5 млн грн);
ТОВ "Нова фінансова компанія" – облігацій на 800 млн грн.
Загальна вартість арештованих цінних паперів становить 9,58 млрд грн.
Виходячи з тексту ухвал, Офіс генерального прокурора здійснює досудове розслідування кримінального провадження:
- за ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь в ній),
- ч.ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство),
- ч.ч. 3, 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем),
- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України),
- ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності),
- ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом),
- ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму),
- ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),
- ч. 2 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги)
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів).
"В ході досудового розслідування встановлено, що на території України починаючи з 2001 року, і до теперішнього часу здійснює систематичну протиправну діяльність злочинна організація, що організована та представлена громадянами Російської Федерації та до числа організаторів якої належать Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Міхаіл Воєводін", – йдеться в ухвалі.
Загалом із 24 лютого західні країни арештували російських активів більш як на 30 млрд дол., а якщо врахувати ще й активи російського центробанку, то понад 330 млрд дол. У США створена і працює міжнародна група із пошуку російських активів із красномовною назвою Russian Elites, Proxies, and Oligarchs (REPO). Її співробітники знаходять, заарештовують або затримують майно та гроші росіян: фінансові рахунки, яхти та судна, нерухомість. Допомагає їм робоча група Єврокомісії «Freeze and Seize», посилена фахівцями з Канади, Японії, Австралії та Великої Британії. На тлі гучних заголовків про "західні" арешти Україна виглядає непристойно блідо. Читайте про це на ZN.UA в матеріалі Юлії Самаєвої - "Чому санкції проти РФ в Україні перетворюються на корупційний бізнес і кому за це не соромно".
Верховна Рада ухвалила рішення про націоналізацію російського бізнесу в Україні. В нашій країні зареєстровано близько 14 тисяч компаній, кінцевими власниками або співвласниками яких є російські юридичні та фізичні особи. Що може націоналізувати Україна з того, що належить російським власникам? Про це пише Володимир Даценко в матеріалі - "Бізнеси російських олігархів в Україні".