Господарський суд Києва дозволив списання 79,877 млн грн дивідендів "Газтранзит", що підлягають сплаті "Газпрому", в рамках примусового стягнення з "Газпрому" штрафу Антимонопольного комітету України.
Відповідне рішення суду від 6 червня оприлюднено в Єдиному держреєстрі.
"Звернути стягнення на грошові кошти в сумі 79,877 млн грн (дивіденди з чистого прибутку ПрАТ" Газтранзит ", частина акцій якого належить ПАТ" Газпром "), що знаходяться у ПрАТ" Газтранзит ", з метою виконання наказу Господарського суду Києва від 17 березня у справі № 910/18299/16 про стягнення з ПАТ "Газпром", - йдеться в документ.
Разом з тим, Господарський суд Києва ще одним своїм рішенням від 6 червня відмовив АМКУ в зміні способу стягнення штрафу з "Газпрому" шляхом його звернення на майно та цінні папери, що належить "Газпрому" (в т.ч. на умовах спільного володіння). Згідно з винесеним вердиктом, виконавча служба ще не зробила всі можливі заходи по стягненню штрафу з "Газпрому" шляхом вилучення грошей з будь-яких рахунків компанії, як це передбачено первинним рішенням суду (а саме, не зробила спроб щодо стягнення коштів з рахунків "Газпрому" в РФ та інших країнах СНД).
Нагадаємо, що 28 квітня загальні збори акціонерів "Газтранзит" прийняло рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн грн на виплату дивідендів. З огляду на частку "Газпрому" 40,2174% акцій в капіталі "Газтанзіт", російський монополіст отримає 84,081 млн грн.
Повідомлялось, що "Газтранзит" подав позов в Окружний адміністративний суд Києва з проханням скасувати постанову Державної виконавчої служби про арешт 40,2% акцій підприємства, які належать компанії "Газпром" (Росія).
Антимонопольний комітет України у квітні направив до департаменту державної виконавчої служби міністерства юстиції України вимогу про примусове стягнення з ВАТ "Газпром" 171, 9 млрд грн (близько $ 6 млрд).
22 січня 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на суму 85,966 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу. При цьому "Газпром" повинен був сплатити штраф до 4 травня 2016 року. Дане рішення кілька разів було підтверджено українськими судами.