Печерський районний суд Києва за позовом Генеральної прокуратури дозволив останній доступ до тексту окремого рішення Стокгольмського арбітражу, винесеного в суперечці між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом". Про це йдеться в ухвалі суду від 13 липня, пише liga.net.
Генпрокуратура просила надати доступ до рішення арбітражу, що знаходиться у "Нафтогазу", у межах кримінального провадження, яке було відкрито в липні 2014 року щодо підписання так званих "харківських угод".
Ці угоди були підписані 21 квітня 2010 року і передбачають знижку на газ у розмірі $ 100/тис. кубометрів від "Газпрому" в обмін на ряд поступок, зокрема, продовження перебування російського флоту в Криму.
Кримінальне провадження відкрито за статтею Держзрада і зловживання службовим становищем. У 2014 році Росія в односторонньому порядку розірвала ці угоди відразу після анексії Криму.
З якою метою ГПУ потрібен доступ до рішенням арбітражу в тексті судового визначення не роз'яснюється.
Як повідомлялося, "Нафтогаз" отримав рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві проти російського "Газпрому" щодо контракту на поставку газу. За словами глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати".
Нагадаємо, взаємні претензії "Газпрому" і "Нафтогазу" за контрактом купівлі-продажу газу становлять близько $ 45,7 млрд і $ 17,9 млрд (без відсотків – $ 36,7 млрд і $ 14 млрд) відповідно.
Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві "Нафтогазу" проти "Газпрому" читайте у статті Алли Єрьоменко "Стокгольмський абордаж" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".