UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створено безкоштовний путівник українським стартапам для роботи на глобальних маркетплейсах

Путівник намагається розповісти про всі важливі складові електронної комерції

Гайд розповідає про те, як організувати малому бізнесу чи приватним підприємцям або фізичним особам продажі своїх товарів на найпопулярніших електронних бізнес-майданчиках глобального рівня, таких як Amazon, Etsy, eBay і інших. Для цього потрібні мінімальні ресурси і можливості.

Податки для підприємців: які зміни чекають ФОП з 1 січня

“Цей путівник призначений допомогти в юридичних, фінансових, митних і податкових питаннях тим, хто веде діяльність із торгівлі на міжнародних маркетплейсах за кордоном, таких як Amazon, Etsy, eBay та інші, чи здійснює продаж своїх хендмейд-товарів за кордон онлайн через власний сайт. Ми узагальнили основні питання та зробили детальний опис функціонування цієї екосистеми в цілому”, – зазначено у передмові до путівника.

Про що розповідає путівник?

Гайд пропонує охоплення практично всіх основних елементів створення власної електронної комерції. Зокрема, є розділи про організацію бінесу, оформлення відправлення та митне оформлення товарів, отримання оплати за товари з-за кордону. 

Окремий розділ присвячений фінансовому моніторингу операцій з надходження коштів та оподаткуванню доходів громадян і суб’єктів підприємницької діяльності. 

Автори гайду розповіли також про найпоширеніші помилки під час роботи в e-Export-бізнесі.

Додаткові розділи розповідають про те як скласти ефективне резюме щодо ведення діяльності з e-Export та отримати гранти від держави на старт чи розвиток своєї справи у цьому напрямку.

Путівник “E-EXPORT. Як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти. Покроковий довідник з рекомендаціями”, створений за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», національного поштового оператора Укрпошта та комерційних партнерів проєкту.

За останній квартал минулого року податковою було проведено 6767 перевірок у сфері торгівлі, включаючи онлайн-торгівлю, і нараховано штрафів на суму 142,5 млн грн. Із цієї суми 170 000 грн становлять штрафи за порушення в онлайн-продажах.