UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страхові внески: чи може їх сплачувати чоловік за дружину, яка перебуває в декреті

Роз'яснення дали у ПФУ.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. В Україні ще у січні спростили механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. У Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, чи може чоловік сплачувати добровільний пенсійний внесок за свою дружину, якщо вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною та зараз тимчасово проживає за кордоном.

У ПФУ пояснили, що чоловік може сплачувати страховий внесок за свою дружину незалежно від того чи перебуває вона у відпустці по догляду за малолітньою дитиною, працює чи не працює.

Читайте також: Призначення пенсії: експерти розповіли, що зараховується до страхового стажу

«При цьому жінка, яка перебуває у відпустці по догляду  за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за умови отримання відповідної допомоги, є застрахованою особою, та про неї є дані в реєстрі застрахованих осіб  Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування», – йдеться у повідомленні.

У Фонді додали, що при цьому неважливо, де проживає дружина: в Україні чи за кордоном.

Якщо дружина здійснює догляд за дитиною до трирічного віку, то додатково сплативши за неї добровільний внесок, чоловік збільшить заробіток, який у майбутньому буде враховуватись при обчисленні її пенсії (адже за період догляду за дитиною заробіток щомісяця враховується у розмірі мінімальної зарплати).

У випадку, якщо дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до шести років без збереження заробітної плати, то завдяки сплаті добровільного внеску, вона набуде страховий стаж.

«Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску. Наразі це 1474 грн (22% від мінімальної заробітної плати)», – зауважили у ПФУ.

Які нові проблеми створює впровадження обов’язкової накопичувальної системи та які моменти викликають найбільше питань, читайте у матеріалі Юлії Самаєвої «Обов'язкові накопичувальні пенсії — це злочин» на ZN.UA.