UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стокгольмський арбітраж заборонив угоду BP, яку "благословив" Путін

Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення про збереження тимчасової заборони британської компанії ВР здійснювати операцію з "Роснефтью", що передбачає обмін акціями і стратегічне партнерство в Арктиці.

З позовом до Стокгольмського трибунал звернувся консорціум Alfa-Access Renova-(AAR), що представляє інтереси декількох російських мільярдерів, яким належить половина акцій ТНК-ВР.
ААR просив суд розібратися, чи не порушила ВР угоду акціонерів ТНК-ВР планованим альянсом з "Роснефтью". "Ми перемогли", - заявив журналістам прес-секретар ААR.
У свою чергу, компанія ВР заявила, що висловлює розчарування рішенням арбітражного трибуналу і заявляє про намір звернутися до суду з проханням визначити можливість окремого обміну акціями з "Роснефтью".
У січні 2011 року BP і "Роснефть" домовилися про спільну розробку арктичного шельфу в Росії. У рамках операції "Роснефть" повинна отримати 5% акцій BP, віддавши натомість приблизно 9,5% своїх акцій.
З керівництвом BP, окрім президента "Роснафти" Едуарда Худайнатова, також зустрівся прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. "Уряд Росії має намір створити найсприятливіший податковий і адміністративний режим при здійсненні цього проекту", - запевнив британців Путін.
Проте відразу після підписання угоди російські акціонери ТНК-BP заявили про своє невдоволення, оскільки, на їхню думку, всі операції в Росії та України BP має проводити лише через ТНК-BP.
На початку лютого Високий суд Лондона встав на бік російських акціонерів компанії ТНК-BP і заблокував угоду щодо обміну акціями між BP і "Роснефтью".
Після цього курирує енергетичну галузь віце-прем'єр Росії Ігор Сечин в інтерв'ю Wall Street Journal заявив, що російським акціонерам ТНК-BP і BP слід вирішити свою суперечку "цивілізованим чином" і не заважати своїми розбіжностями угоді між BP і "Роснефтью".
Сечин пообіцяв також, що угоду з обміну активами між британською та російською компаніями буде завершено в термін, тобто до 14 квітня.
До рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу представники AAR і ВР зустрілися в Парижі і не змогли прийти до згоди з питання про угоду між ВР і "Роснефтью".
За матеріалами: BBC Russian