Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький розраховує, що підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року прискорить процес відкриття для України реверсного газового коридору через територію Словаччини і дасть потужний поштовх розвитку спільних регіональних проектів в енергетиці.
Про це міністр Ставицький повідомив під час міжнародної конференції "Підвищення регіонального енергетичного співробітництва: інтеграція енергетичного ринку країн Вишеградської четвірки та України", присвяченої співпраці в енергосфері між країнами Вишеградської четвірки (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія) і України, повідомляє кореспондент ZN.UA.
"Наша мета - підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі на саміті Східного партнерства... Це дасть нам можливість прискорити всі питання, пов'язані з Енергетичною Хартією, я маю на увазі не тільки Другий енергопакет, але й Третій. І це дасть можливість в енергетичному секторі розширити наші спільні можливості", - зазначив Ставицький.
Як підкреслив міністр, підписання Угоди про асоціацію розширить взаємні можливості та співробітництво України з країнами ЄС не тільки у питаннях газу, але й електроенергетики.
"Є багато інших проектів, пов'язаних з електроенергетичними питаннями. Це, у першу чергу, розширення експорту електроенергії з України до країн Європи. У нас розглядається кілька проектів, вони відпрацьовуються на рівні робочих груп з інвесторами. Впевнений, що саміт Східного партнерства, де буде, я думаю, підписано Угоду між Україною та країнами ЄС, дасть новий поштовх для того, щоб ми разом досягли цієї мети, а саме розширення і лібералізації енергетичного ринку ЄС та інтеграції України", - сказав Ставицький.
Голова Міненерго також закликав учасників конференції з країн Вишеградської четвірки ініціювати створення робочих груп на міністерському рівні, "які могли б напрацьовувати як вирішення проблемних питань, так і вирішення майбутніх спільних проектів".
"Для нас важливим є прогрес у реформуванні енергоринку з метою лібералізації ринків газу та електроенергетичного відповідно до європейських вимог і стандартів. Таке співробітництво викликає довіру інвесторів та сприяє залученню коштів для модернізації енергогалузі України. У даний час в Україні реалізується 13 спільних з МФО проектів на суму 2,2 млрд доларів", - зазначив Ставицький. - Реверсні постачання газу до України з Угорщини і Польщі, залучення компаній Shell і Chevron на умовах УРП до розробки сланцевих месторждений, - це перші кроки до зміцнення енергобезпеки України і запорука стабільності енергопостачання до ЄС". !zn
Читайте також:
Україна буде одержувати газ за адріатичним коридором через Хорватію та Угорщину
ЄС: Україна повинна отримати вільний доступ до газу на міжнародних ринках
"Укртрансгаз" став учасником Європейської мережі операторів газотранспортних систем ENTSOG