UA / RU
Підтримати ZN.ua

США ввели санкції проти Володимира Потаніна та "Росбанку"

Опівдні 15 березня США припиняють усі операції з "Росбанком" Потаніна та афілійованими з ним структурами. Під санкціями також фізичні особи так чи інакше пов'язані з "Росбанком", з ВТБ та Потаніним.

Казначейство продовжує стримувати російський сектор фінансових послуг, повідомляє сайт міністерства фінансів США. Сьогодні на сайті Мінфіну США було опубліковано список організацій та фізосіб, пов'язаних з російським олігархом Володимиром Потаніним. Список докладний, з паспортними даними та адресами. Цитуємо американський мінфін:

"Сьогодні Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) включило 18 організацій, пов'язаних із сектором фінансових послуг Російської Федерації, до Список спеціально призначених громадян та заборонених осіб (SDN List), йдеться у повідомленні.

Ці включення, зроблені разом з Державним департаментом, який одночасно включає список відомого олігарха в Росії, його мережу і ще більше 40 осіб, пов'язаних з урядом Російської Федерації, є частиною зусиль уряду США щодо подальшого обмеження можливостей уряду фінансувати його безсовісну війну. проти України. Сьогоднішні дії також широко доповнюють дії наших міжнародних партнерів, наголошується у документі.

З моменту початку жорстокого повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року Казначейство зробило безпрецедентні заходи щодо ізоляції Росії від світової фінансової системи, що мало серйозні короткострокові та довгострокові наслідки для її економіки. Очікується, що економіка Росії скоротиться цього року і продовжуватиме скорочуватися у 2023 році; крім того, втрата інвестицій, експортний контроль та обмеження щодо реального сектора економіки Росії стримуватимуть перспективи її зростання протягом багатьох років. Банківські санкції також підривають фінансування цілей імпортозаміщення та імпорту ключових компонентів. Таким чином, Росії довелося збільшити залежність від своїх міжнародних резервів для підтримки оборонної промисловості та виробництва, а також для пом'якшення наслідків війни для населення.

"Накладаючи санкції на додаткові великі російські банки, ми продовжуємо поглиблювати ізоляцію Росії від світових ринків", - заявив заступник міністра з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Е. Нельсон. - Сьогоднішні санкції Сполучених Штатів, а також дії наших міжнародних партнерів ще більше обмежать можливості путінського режиму фінансувати свою жахливу війну проти України".

Санкції щодо сектора фінансових послуг Росії

Одночасно з включенням до переліку Державного департаменту США одного з найбагатших людей Росії Володимира Потаніна та пов'язаних з ним осіб, OFAC включило до переліку Публічне акціонерне товариство "Росбанк", російський комерційний банк, який Потанін придбав на початку цього року. Центральний банк Російської Федерації вважає " Росбанк " системно значимим кредитним установою уряду страны. Великобританія та Канада включили Росбанк до переліку раніше цього року.

Казначейство видало генеральну ліцензію, що дозволяє всі операції, які необхідні для припинення операцій за участю Росбанку або будь-якої організації, в якій "Росбанк" прямо або опосередковано володіє 50 або більше відсотками акцій, до 12:01 за східним літнім часом 15 березня 2023 року.

Крім того, Казначейство випустило пов'язану з Росією генеральну ліцензію, що дозволяє згортати певні операції з цінними паперами та деривативами до 12:01 за східним літнім часом 15 березня 2023 року.

Казначейство також внесло зміни до генеральної ліцензії (GL 8E), додавши "Росбанк", що дозволяє певним заблокованим фінансовим установам обробляти операції, пов'язані з енергетикою.

З початку війни OFAC випустило широкі GL для вирішення певних операцій, пов'язаних із сільськогосподарськими товарами, сільськогосподарським обладнанням, ліками та медичними приладами, а також операцій, пов'язаних з енергетикою.

OFAC також додає до SDN-список 17 дочірніх компаній громадського акціонерного товариства "Банк ВТБ", другого за величиною російського банку. Банк ВТБ був включений до списку в лютому 2022 року, і всі організації, які прямо або опосередковано належать банку ВТБ на 50 і більше відсотків, блокуються в силу закону відповідно до президентського указу 14024, навіть якщо вони не включені до списку OFAC.

Сьогоднішні дії щодо виявлення додаткових дочірніх компаній банку ВТБ допомагають посилити дотримання існуючих санкцій. Ці дочірні компанії банку ВТБ були включені до переліку, оскільки вони перебувають у власності чи під контролем, чи діють чи прагнуть діяти від імені чи на користь, прямо чи опосередковано, банку ВТБ.

До списку юросіб, щодо яких вводяться обмеження, входять 17 орнанізацій:

Наслідки санкцій

Внаслідок сьогоднішніх дій все майно та частки у майні вищевказаних осіб, які перебувають у США або у володінні або під контролем американських осіб, заблоковані та мають бути повідомлені в OFAC.

Крім того, будь-які організації, які прямо чи опосередковано на 50 і більше відсотків належать одному або декільком заблокованим особам, також блокуються. Усі операції американських осіб або на території (або транзитом) Сполучених Штатів, пов'язані з будь-якою власністю чи інтересами у власності зазначених чи заблокованих осіб, заборонені, якщо тільки вони не дозволені загальною чи спеціальною ліцензією, виданою OFAC, або не звільнені від неї.

Ці заборони включають внесення будь-якого вкладу або надання коштів, товарів чи послуг будь-якою заблокованою особою, на її користь або для її блага, а також отримання будь-якого вкладу або надання коштів, товарів чи послуг від будь-якої такої особи.

Сила і цілісність санкцій OFAC випливає не тільки зі здатності OFAC призначати та додавати осіб до списку SDN, але і з його готовності виключати осіб зі списку SDN відповідно до закону.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) видає Росії Генеральну ліцензію 8E "Дозвол на проведення операцій, пов'язаних з енергетикою", Генеральну ліцензію 58 "Дозвол на згортання та відмову від операцій з публічним акціонерним товариством "Росбанк" та Генеральну ліцензію 59 "Дозвол для проведення операцій, пов'язаних з борговими зобов'язаннями або акціями громадського акціонерного товариства "Росбанк" або похідними контрактами з ним".

Крім того, OFAC оновило списки підсанкційних фізичних осіб:

У SDN-список OFAC також було додано низку організацій, пов'язаних із ВТБ-банками, зокрема:

Акціонерне товариство ВТБ девелопмент, Embassy development limited, Estate managment company limited, холдингова компанія Інтеррос тов, акціонерне товариство "Кордекс", ТОВ "ВТБ комерційне фінансування", ТОВ "ВТБ інфраструктура інвестментс" та ряд інших.
До списку санкцій Мінфіну США потрапило також Міністерство з надзвичайних ситуацій Донецької народної республіки.

Нарешті, публічна акціонерна компанія "Росбанк".

З докладним списком та докладними реквізитами підсанкціонованих осіб та організацій можна ознайомитись тут.