У минулому році світова торгівля скрапленим природним газом (СПГ) зросла на 6% та склала 380 млн тонн. На думку експертів, це результат того, що економіка відновлюється після пандемії COVID-19. Про це пише enkorr з посиланням на Reuters.
Вірогідно, що до 2040 року попит на СПГ зросте майже вдвічі й сягне 700 млн тонн.
Зазначається, що скраплений газ відіграє ключову роль у підтримці відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та як резервний енергоносій на випадок перебоїв з поставками.
Ціни на СПГ різко підскочили з рекордно низького рівня нижче $2 за млн британських теплових одиниць (MMBtu) у 2020 році до рекордно високого рівня $56/MMBtu у жовтні минулого року.
Орієнтовні ціни зараз становлять близько $25 MMBtu.
Минулого року зростання попиту на СПГ очолили Китай та Південна Корея. Китай збільшив свій імпорт СПГ на 12 млн тонн – до 79 млн тонн. Очікується, що його мета стати вуглецево-нейтральною країною до 2060 року й далі стимулюватиме попит на СПГ.
Експорт СПГ виріс у 2021 році незважаючи на низку несподіваних проблем, які вплинули на доступність СПГ для доставки. У звіті компанії Shell сказано, що США лідирували у зростанні експорту, збільшивши показник на 24 млн тонн.
Управління енергетичної інформації (EIA) прогнозує, що експорт СПГ зі США досягне в 2022 році 11,5 млрд кубічних футів на добу, і країна стане найбільшим експортером СПГ у світі.
Нагадаємо, шо польська компанія PGNiG закупила вантаж зрідженого газу (ЗПГ) з США для постачання до українського кордону, хоча наразі йдеться лише про одного замовника - компанію ERU Europe.
Європа вчиться жити без російського газу. Постачання зрідженого газу зі США перевищил "Газпром" у 5 разів.