Міністерство фінансів США надіслало судноплавним компаніям повідомлення про 100 суден, які підозрюють у порушенні санкцій Заходу щодо російської нафти, пише Reuters із посиланням на джерела.
Управління з контролю за іноземними активами надіслало повідомлення близько 30 країнам.
Міністерство фінансів цю інформацію не коментує.
«Хоча ми не підтверджуємо і не коментуємо розслідування чи правоохоронні дії, Міністерство фінансів зобов’язується забезпечити дотримання ліміту цін і скоротити ресурси Росії для її війни проти України», – сказав речник казначейства.
В грудні минулого року Велика сімка, Європейський Союз та Австралія запровадили обмеження на експорт російської сирої нафти морем у 60 доларів за барель. Санкції забороняють західним компаніям надавати такі послуги, як транспортування та страхування нафти, що продається понад обмеження.
Зростання світових цін на нафту цього року означає, що більша частина російської нафти торгується вище верхньої межі. Але офіційні особи США заявляють, що це обмеження спричиняє для Росії додаткові витрати, змушуючи її покладатися на «тіньовий флот» старих танкерів, тривалі рейси та незахідні морські послуги, які скорочують доходи, котрі вона може витратити на війну.
Минулого місяця США також наклали санкції на власників двох танкерів, які перевозили російську нафту за ціною вище встановленої межі. Це стало прецедентом.
Джерело видання також повідомило, що деякі з суден, чия діяльність зараз вивчається, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці.
У квітні Міністерство фінансів США опублікувало попередження американським компаніям щодо можливого ухилення від ліміту на ціну російської сирої нафти, що експортується через нафтопровід Східного Сибіру в Тихому океані та порти на сході Росії.
Однією з компаній, яка отримала запит на інформацію, була розташована в Туреччині Beks Shipping. Інших компаній джерело не назвало.
Запити на інформацію, за словами співрозмовника видання, є звичайним кроком у розслідуванні санкцій. Вони мають на меті вивчення деталей, таких як інформація про компанії, які зафрахтували певні судна та/або купували нафту, яку вони перевозили.
Обмеження ціни спричинило зміни на світових ринках, оскільки Китай та Індія купують російську нафту, часто зі знижкою. Значна частина цієї нафти традиційно йшла до Європи та інших ринків.
Як вважає видання The Wall Street Journal, західні обмеження цін на російську нафту, які мали на меті підірвати спроможність РФ вести війну, але водночас зберегти потік нафти на світові ринки, стають все менш ефективними.