Deutsche Bank AG погодився виплатити 425 млн доларів у США за так звані "дзеркальні угоди", за допомогою яких з Росії було виведено 10 млрд доларів в період з 2011 по 2015 роки.
Крім цього британський фінансовий регулятор Financial Conduct of Authority накладе на банк штраф у розмірі близько 200 млн за підозрілі угоди.
У рамках схеми клієнти банку купували акції в рублях в Москві і незабаром ті ж акції перепродувалися пов'язаними з цими клієнтами сторонами через лондонський підрозділ банку, йдеться в заяві Департаменту фінансових послуг штату Нью-Йорк (DFS).
Кліринг операцій з російськими "блакитними фішками", які зазвичай оцінюються в 2-3 млн доларів за угоду, проводився в Нью-Йорку, при цьому продавці зазвичай платили в доларах США, повідомив DFS.
Регулятор, який ліцензує і контролює нью-йоркський підрозділ, визнав, що банк здійснював операції небезпечним і неналежним чином, порушуючи банківське законодавство штату.
У документі про згоду сторін Deutsche Bank повідомив, що "не зміг встановити справжню причину схеми... Тим не менш, очевидно, що схема могла полегшити процеси відтоку капіталу, ухилення від податків та інші потенційно незаконні цілі".
У грудні 2016 року Deutsche Bank погодився виплатити 3,1 млрд доларів штрафу і відшкодувати ще 4,1 млрд доларів своїм американським клієнтам за результатами мирової угоди з Міністерством юстиції США за позовом про маніпуляції на ринку цінних паперів у 2008 році.