UA / RU
Підтримати ZN.ua

США хочуть збільшити внески в МВФ, щоб підтримати Україну

США повинні були збільшити внески у МВФ ще в 2010 році, проте адміністрації Обами не вдалося виконати зобов'язання через опір республіканців. Тепер влада США планують пов'язати питання про допомогу Україні з збільшенням внесків у МВФ.

Адміністрація президента США Барака Обами має намір збільшити внески в Міжнародний валютний фонд (МВФ) в рамках програми допомоги України.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерело в міністерстві фінансів США.

Країни "групи семи" відводять МВФ провідну роль у вирішенні фінансових проблем України, у зв'язку з цим влада США має намір підвищити ресурси, які виділяються фонду, стверджує співрозмовник агентства.

Читайте: ЄС представив план допомоги Україні в обсязі 11 млрд євро

За угодами від 2010 року США повинні були збільшити внески в МВФ, однак адміністрації Обами не вдалося виконати свою частину зобов'язань з-за опору Палати представників, більшість в якій складають республіканці. Тепер влада США планують пов'язати питання про допомогу Україні з збільшенням внесків у МВФ.

"Ми обговорюємо з Конгресом можливість схвалення законопроекту 2010 року про збільшення внесків в МВФ, який дозволить виділити Україні додаткові ресурси", - йдеться в заяві міністра фінансів Джейкоба Лью.

Згідно з цією заявою, США готові надати Україні гарантії за кредитом на $ 1 млрд. Ллю також підкреслив, що збільшення внесків в МВФ необхідно владі США, щоб зберегти лідируючі позиції в такому важливому інституті.

Ініціативою буде необхідно пройти через Палату представників, голова республіканської більшості якій Ерік Кантор вже заявив, що допомога Україні не повинна бути ув'язана з збільшенням внесків у МВФ. "Я впевнений в тому, що за допомогу Україні виступають обидві партії, однак це рішення треба приймати відповідально, не включаючи поправки додаткові спірні умови", - сказав Кантор.

Як зазначає MarketWatch, для США надзвичайно важливо захистити свої інтереси на Україні, і багато в чому це буде залежати від здатності влади надати підтримку країні, що потрапила в скрутне становище. Однак на перший план в США знову виходять політичні розбіжності між партіями і амбіції політиків, які підігріваються перевиборами в Конгрес. !zn