3 погодилися зі зменшенням списку держав, які зобов'язані суворо підтримувати іранське нафтове ембарго.
Так, зі списку були виключені великі імпортери іранської нафти. Серед європейських країн це - 3.
Держсекретар США 3 заявив, що купівля нафти в Ірану не призведе до відсторонення країн-імпортерів від фінансової системи США. Він також відзначив, що європейські союзники повністю підтримали ембарго, а Японія змогла скоротити обсяги нафти, що купується в Ірану.
Держсекретар також додав, що всі 20 країн, які беруть участь в ембарго, "продовжують значно скорочувати обсяг нафти, що постачається з 3". Підтвердив він і готовність зберегти тиск на режим Ахмадінежада, поки не проясниться ситуація з ядерної програми Ісламської Республіки.
Напередодні президент США 3 своїм розпорядженням продовжив односторонні санкції проти Ірану. Додаткові санкції були введені на початку лютого поточного року.
"Криза між США і Іраном, яка стала результатом дій і політики уряду Ірану, не закінчена. Дії і політика іранського уряду суперечать інтересам США в регіоні і продовжують створювати особливу екстраординарну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці і економіці США", - зазначається в розпорядженні.
Перші санкції були прийняті в Радбезі ООН, але вони не були такими значними. Згідно з тими заходами, в Іран заборонено постачати ряд озброєнь. Другий рівень був прийнятий у США, і він періодично оновлюється.
Зокрема, це ембарго на постачання іранської нафти. У липні минулого року до цих санкцій приєднався 3. З лютого поточного року США ввели нові санкції, які повинні не дозволити Тегерану отримати кошти від банків в якості оплати, що у черговий раз ускладнить процес продажу нафти.
Додатково введені санкції у жовтні минулого року стали причиною скорочення експорту нафти з Ірану вдвічі до 1 млн барелів на добу, що на 40-60% зменшило бюджетні надходження. !zn
Читайте також:
США продовжили на рік термін дії односторонніх санкцій проти Ірану
Євросоюз посилив санкції проти Ірану
Американське командування заявило, що санкції не зупиняють ядерну програму Ірану