UA / RU
Підтримати ZN.ua

США будуть переконувати ЄС закрити "Північний потік-2"

У Держдепі США вважають, що закриття газопроводу стане реальною підтримкою України.

Держдеп США підтримує Україну і сподівається, що інші країни відмовляться від газопроводу "Північний потік-2". Про це під час брифінгу заявила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт, пише ЕП.

Відповідаючи на питання про те, що будуть далі робити США в контексті недавніх подій на Азові, враховуючи те, що Росія відмовилася від прямих переговорів з Україною, Нойерт повідомила, що найближчим часом США будуть проводити додаткові обговорення з європейськими союзниками.

"Тепер одна з речей, які, я думаю, ви побачите в найближчі дні і тижні, - це додаткові обговорення, які уряд США буде вести з європейськими союзниками. І одна з речей, які ми хотіли б бачити, - це наші європейські союзники, які роблять більше, щоб допомогти Україні", - сказала вона.

"Уряд Сполучених Штатів займає дуже сильну позицію в підтримку України. Ми хотіли б, щоб і інші країни робили більше. Це те, що закріплено в нашій Стратегії національної безпеки: заохочувати інші країни допомагати один одному у всьому світі, щоб США не, я не хочу сказати, брали на себе тягар, але щоб США не займалися цими питаннями головним чином самостійно", - пояснила Нойерт.

Вона заявила, що уряди європейських країн можуть накласти санкції на Росію за її дії в Криму і на Донбасі. Не всі санкції з наявних діють повноцінно, посилаючись на дані експертів, продовжила Нойерт.

Вона також повідомила, що одним із предметів обговорення є газопровід "Північний потік-2".

"Північний потік" проповзає через кілька цих країн. І, я думаю, Європа повинна запитати себе, чи є "Північний потік" чим-таким, що вони хочуть продовжувати, тому що він допомагає російському уряду, і, чи це та підтримка, яку вони хочуть надати російському уряду, продовжуючи підтримувати "Північний потік-2", - заявила Нойерт.

Раніше США зверталися із закликом до європейських партнерів зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" на своїй території, оскільки проект загрожує незалежності Європи.

Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" також виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки, оскільки Росія може закрити транзит газу через Україну.

Наприкінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".