UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа «офшорів Суркісів»: для касаційної скарги Кабміну та Приватбанку настав «день Д»

Компанії вдруге намагаються змінити суддів у справі проти Приватбанку.

Сьогодні, 27 березня, Верховний Суд планує розглянути касаційні скарги Кабміну та ПриватБанку  (справа №757/7499/17) за позовом компаній-нерезидентів родини Суркісів до державного ПриватБанку, Мінфіну та Уряду.  Мова йде про стягнення з ПриватБанку майже 350 млн доларів США. 

Як повідомили в банку, Верховний Суд не зміг розпочати розгляд цієї справи у визначену дату - 20 березня, оскільки представник компаній-нерезидентів заявив відвід двом з п’яти суддів з колегії.

“Після нового розподілу справи для її розгляду автоматизованою системою було визначено двох інших суддів Верховного Суду - Вадима Ігнатенка та Аллу Олійник - та призначено нову дату судового засідання – 27 березня», - йдеться у повідомленні.

Як нагадали адвокати, заява про відвід мотивована ухваленням цими суддями рішень на користь ПриватБанку в справах Постоловських.

«Опоненти заявляють відвід суддям вибірково, оскільки в колегії є і інші судді, які брали участь у скасуванні незаконних судових рішень та поверненні ПриватБанку 24 млн грн, але їм відвід не заявлявся», - кажуть адвокати.

Нагадаємо, справа “офшорів Суркісів” розглядається з 2017 року, а у Верховному Суді перебуває з 2020 року. Адвокати ПриватБанку неодноразово наполягали на проведенні засідання за  участі у ньому усіх сторін, з метою доведення абсурдності оскаржуваного судового рішення, однак суд не задовольнив клопотання.  

Наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені компаніями-нерезидентами, повʼязаними із колишніми власниками банку, на депозитних рахунках кіпрської філії Банку, були включені до процедури bail-in, оскільки Нацбанк визнав родину Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами.

У Високому суді Лондона, за інформацією джерел ZN.UA, змогли розгледіти не маленькі шматочки, а всю шахрайську схему, якою користувалися колишні власники в Приватбанку. Рішення там вже пишеться. До кінця весни ми точно його побачимо, вважає Юлія Самаєва, редактор економіки ZN.UA, про що й розповідає в статті «Коломойський — небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше».