UA / RU
Підтримати ZN.ua

Споживчі настрої українців упали до дворічного мінімуму

Також впали економічні очікування і підвищився індекс очікуваного безробіття.

За місяць індекс споживчих настроїв українців впав на 9,2 п., до 62,4 п., що є мінімумом з січня 2019 року, повідомляє Info Sapiens.

Індекс економічних очікувань в жовтні скоротився на 8,7 п.і становить 67,4. У жовтні також на 3,5 п. збільшився показник індексу очікуваної динаміки безробіття. Індекс інфляційних очікувань змінився незначно - на 0,5 п. до рівня 187,3. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців не змінилися: індекс девальваційних очікувань стабільний і становить 160,6.

"У жовтні 2020 року зафіксовано мінімальне значення індексу споживчих настроїв за період з січня 2019 року. Мінімуму досягли індекси очікуваного розвитку економіки в найближчий рік і 5 років. Ці індекси істотно зросли в квітні 2019 року після президентських виборів, зараз же повернулися на рівень 2017-2018 років", - коментують аналітики Info Sapiens.

У той же час інші складові індексу споживчих настроїв також впали в жовтні, але не "пробили" мінімум останніх 2 років. Мінімальне значення індексу поточного особистого матеріального становища було зафіксовано в червні 2020 року, а індексу доцільності робити великі покупки в квітні 2020 року.

Читайте також: Шмигаль вважає, що інфляція в Україні має зрости в три рази

Відзначимо, за даними Держстату, рівень річної інфляції збільшився на 2,6% в жовтні. Споживчі ціни в Україні в минулому місяці поточного року зросли до 1% з 0,5% у вересні.

Як писало ZN.UA, швидкого економічного відновлення від наслідків пандемії COVID-19 не буде - надто великим шоком вона стала для світової економіки і економіки ЄС. А нова хвиля пандемії в жовтні-листопаді 2020 року приводить до ще більших збоїв, оскільки вимагає нових заборон і обмежень. Детальніше про те, як буде відновлюватися світова і українська економіки читайте в матеріалі Євгена Редзюка "Відновлення в другу хвилю".