Україна в листопаді поставила на вітчизняні ТЕС і ТЕЦ трохи більше 972тыс. тонн 3, імпортованого з Росії, ПАР і Австралії. І лише 210,7 тис. тонн становило відвантаження вугілля, видобутого в Україні, повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.
Зокрема, в тому числі з Росії в минулому місяці було поставлено на станції 693,4 тис. тонн вугілля, з ПАР - 213,7 тис. тонн, з Австралії - 65,1 тис. тонн.
При цьому відвантаження українського вугілля на ТЕС і ТЕЦ країни в листопаді склало всього 210,7 тис. тонн.
Таким чином, частка українського вугілля в загальному обсязі його постачання на електростанції в листопаді склала 17,8%, тоді як імпортного - 82,2% (РФ - 58,6%, ПАР - 18,1%, Австралія - 5,5%).
У ДТЕК підтвердили, що енергохолдинг законтрактував 90 тис. тонн вугілля австралійського походження і 240 тис. тонн вугілля з ПАР.
Раніше екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан повідомив, що в умовах дефіциту енерговугілля його імпорт з ПАР і Австралії здійснюють власники приватних енергогенеруючих компаній - ДТЕК і "Технова" (володіє Дарницькій ТЕЦ), а також державна "Укрінтеренерго".
Спочатку вугілля з ПАР почало імпортувати ДПЗД "Укрінтеренерго", однак у зв'язку з розслідуванням Генпрокуратури з приводу ціни і якості вугілля південноафриканського походження його відвантаження для держпідприємства була припинена.
Готовність викупити близько 240 тис. тонн вугілля південноафриканського походження, спочатку законтрактовані "Укрінтеренерго", виявив ДТЕК.
Нестача окремих енергетичних марок вугілля (худі і антрацит) виник в Україні в результаті бойових дій в Донбасі, де переважно добували вугілля цих марок, і як результат - проблеми з його вивезенням із зони АТО.