За підсумками першого кварталу 2019 року співвідношення державного боргу України до ВВП зменшилась до 59%. На показник вплинули виплати за держборгом і уповільнення зростання ВВП. Про це повідомляє Національний банк в інфляційному звіт.
Ключовим джерелом фінансування дефіциту залишилися запозичення на внутрішньому ринку - як у національній, так і в іноземній валюті.
Уряд активно залучав боргові ресурси. Зокрема, отримані кошти від дорозміщення ОВДП і позику під гарантії Світового банку.
"Це, по-перше, пов'язано з щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту, враховуючи незначні надходження від приватизації", - йдеться у звіті.
"Незважаючи на такі залучення, державний і гарантований державою борг в цілому зменшився на 1% з початку року - до 2,147 трлн грн станом на кінець березня 2019 року. Це обумовлено виплатами гарантованих боргів, зокрема перед МВФ. Додатковим фактором було незначне зміцнення гривні", - йдеться в звіті.
Раніше повідомлялося, що, згідно інфляційного звіту, зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у першому кварталі 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року сповільнилося до 2,4%.
Нагадаємо, що сукупний державний і гарантований державою борг України за підсумками березня 2019 року збільшився в доларовому еквіваленті на 540 млн. доларів – до 78,78 млрд. доларів.