UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецконфіскацію Одеського НПЗ скасував суд - екс-генпрокурор Луценко

Одеський НПЗ були визнаний інструментом економічних злочинів Курченко.

Колишній генпрокурор Юрій Луценко повідомив про скасування спецконфіскаціі Одеського нафтопереробного заводу, яку було застосовано в рамках розслідування економічних злочинів молодоолігарха Сергія Курченкп, пов'язаного із «Сім'єю» засудженого за держзраду експрезидента.

За інформацією Луценка, відповідне рішення 2 березня виніс Кропивницький апеляційний суд.

«Учора скасували рішення на 5 млрд грн про спецконфіскаціі Одеського НПЗ, який судом в ході затвердження угоди з членом ОЗУ був визнаний інструментом злочину в схемах розкрадання Курченко і переданий Фонду держмайна України», - написав екс-генпрокурор у своєму блозі на «Українській правді» 2 березня.

Він уточнив, що на засіданні були розглянуті апеляційні скарги на рішення одеського суду від 19 червня 2017 року. Цим рішенням було затверджено угоду між обвинуваченим Дмитром Вереміевим і прокуратурою.

Вереміеву дали п'ять років позбавлення волі і штраф, а згодом звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном на один рік. Одеський НПЗ був звернений в дохід держави в рамках спецконфіскаціі.

Читайте також: Екс-гендиректора Одеського НПЗ оголосили в міжнародний розшук

У 2013 році група СЄПЕК Сергія Курченко купила Одеський НПЗ у російського "Лукойлу". Пізніше СЄПЕК передала підприємство в заставу россійскосу банку "ВТБ". В даний час завод простоює.

19 червня Суворовський суд Одеси ринял рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу ОНПЗ. У відповідності з рішенням суду, були конфісковані виробничі та адміністративні будівлі площею понад 38 тисяч квадратних метрів, земельні ділянки площею 77 га, а також промислове обладнання.

У серпні 2017 року Кабмін схвалив проект розпорядження про передачу ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" до сфери управління Фонду держмайна.

Апеляційний суд Одеської області відмовив у відкритті апеляційного провадження за скаргами представників ВАТ "Одеський нафтопереробний завод", ТОВ "Енергія і газ Україна" та представника Сергія Курченка.

Суд встановив, що комплекси Одеського НПЗ і ТОВ "Енергія і Газ Україна" використовувалися по так званій схемі олігарха Сергія Курченко, виконуючи функцію бази фіктивної перевалки нафтопродуктів, які насправді реалізовувалися на території України. Це призвело до несплати понад 2 млрд грн до державного бюджету.

18 травня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов "Одеського нафтопереробного заводу" і ТОВ "Енергія і Газ Україна" про скасування рішення Кабінету міністрів про передачу їх в управління Фонду держмайна.

4 квітня 2019 році Верховний суд дозволив офшору Курченка повторно оскаржити спецконфіскацію Одеського НПЗ в апеляції.