Так, рейтинги Франції та Австрії з колишнього рівня ААА були знижені до АА +. Знижені також рейтинги Іспанії, Італії, Португалії та Кіпру, причому одразу на дві позиції. На один щабель опустилися рейтинги Мальти, Словаччини та Словенії.
Крім того, щодо одразу 14 країн з єдиною європейською валютою S&P зробила негативний прогноз, що не виключає подальшого погіршення оцінок їх кредитоспроможності.
Водночас агентство підтвердило рейтинг Німеччини на колишньому високому рівні ААА. Уникнули зниження оцінки кредитоспроможності й інші країни єврозони.
Чутки про можливе зниження кредитних рейтингів ряду європейських країн просочилися в ЗМІ вдень у п'ятницю і одразу ж викликали падіння курсів акцій і обмінного курсу єдиної європейської валюти на провідних біржах Європи і Америки.
Зниження суверенного рейтингу Франції, яка має другу за потужністю економіку Європи, може мати вкрай негативні наслідки для об'єднаних зусиль європейців щодо виведення єврозони з боргової кризи. Адже від оцінок кредитоспроможності окремих країн єврозони в кінцевому підсумку залежить і кредитний рейтинг Європейського фонду фінансової стабільності EFSF, створений спеціально для боротьби з кризою. У результаті не тільки самі «потерпілі» від рейтингового агентства країни єврозони, але EFSF зможе залучати такі необхідні зараз додаткові фінансові кошти тільки під більш високі відсотки.
Водночас міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле (Wolfgang Schäuble) вважає, що оцінками рейтингових агентств не варто надавати такого великого значення. «У минулі місяці ми досягли взаєморозуміння в тому, що не варто переоцінювати рейтингові агентства і їх оцінки», - заявив увечері в п'ятницю глава фінансового відомства ФРН телекомпанії RTL.