UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соцвиплати в Україні: чи передаються вони у спадок

Роз'яснення дали у ПФУ.

Попри війну, в Україні продовжують плати пенсії та інші соціальні виплати. Якщо людина, яка отримувала соцвиплати помирає, то постає питання щодо подальшого отримання таких виплат її родичами. Фахівці Пенсійного фонду України (ПФУ) пояснили, чи можна в отримати у спадщину соцвиплати померлої людини.

У ПФУ наголосили, що відповідно до Цивільного кодексу України спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від людини, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Читайте також: Соцвиплати: хто може отримати допомогу на поховання

До складу спадщини входять права та обов’язки, що належали померлій особі на момент відкриття спадщини, і які не припинилися внаслідок її смерті.

«Права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, — до складу спадщини не входять», – йдеться у повідомлення.

Так, спадкоємці померлої людини можуть отримати лише ті страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, які належали застрахованій особі, та не були одержані нею за життя.

«Саме  такі  виплати передаються членам сім’ї постраждалого, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини», – наголосили у ПФУ.

При цьому до складу спадщини можуть включатися і суми страхових виплат, що не були своєчасно виплачені постраждалій людині, з вини уповноваженого органу управління або його територіальних органів (відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Раніше у Пенсійному фонді України розповіли, який середній розмір пенсії отримують працюючі пенсіонери.