UA / RU
Підтримати ZN.ua

СОТ розгляне претензії до України з боку Японії, Євросоюзу, США і ще понад 15 країн

Запроваджені Україною захисні спецмита на авто, обмеження імпорту коксівного вугілля і намір переглянути 371 тарифну позицію в рамках СОТ викликали незадоволення країн-основних торгових партнерів України.

Порядок призначеної на 11 липня засідання Ради з торгівлі товарами 3 містить відразу три пункти з претензіями інших країн до України.

Зокрема, Японія зробить заяву щодо введених Києвом мит на імпорт автомобілів.

Євросоюз і США подали запит щодо запроваджених Україною квот на імпорт коксівного вугілля.

Окрім того, Києву доведеться відповідати на претензії у зв'язку з переглядом 371 тарифної позиції. Претензії надійшли відразу від цілої групи країн: Євросоюзу і США, країн ASEAN, Австралії, Канади, Чилі, Єгипту, Гватемали, Китаю і Гонконгу, Ісландії, Ізраїлю, Японії, Кореї, Мексики, Нової Зеландії, Норвегії, Туреччини.

Як відомо, Україна з 14 квітня 2013 року ввела спеціальне мито на імпорт у країну нових легкових автомобілів об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.

Стурбованість введеними обмеженнями висловили ЄС і цілий ряд країн, серед яких США, Південна Корея, Японія і Туреччина.

Нагадаємо також, що у 2012 році Україна направила до СОТ заявку про перегляд 371 тарифної позиції, на яку країна погодилася при вступі у 2008 році. Це викликало різку критику з боку багатьох членів СОТ. Зокрема, із закликом відкликати цю заявку до Києва звернулися ЄС і США.

Окрім того, Кабмін постановою №225 від 13 березня ввів квоту на імпорт вугілля (вугілля, бітумінозного та інших видів) обсягом 10,2 млн тонн і заборонив імпорт коксу на 2013 рік. За скасування Україною введених квот на імпорт вугілля виступили Росія, США, Казахстан та Польщі - країни-основні експортери вугілля в Україну. !zn

Читайте також:

США продовжують наполягати, що Україна підриває основи СОТ

Росія подасть в суд на Україну за мито на іномарки

Росія обкладе податком український шоколад і вугілля у відповідь на автомобільні мита

Євросоюз подає перший позов до Росії у рамках СОТ - через утилізаційного збору на авто