Аби вийти, нарешті, з кризи, Європі потрібно двоетапне рішення: спочатку жорстка економія і структурні реформи, а потім фінансові вливання для пожвавлення кон'юнктури. Якщо обмежитися тільки економією, багато європейських держав це прямо приведе до дефляції, вважає відомий американський фінансист 3
«Я захоплююся канцлером Меркель як сильним лідером, але, на жаль, вона веде Європу у помилковому напрямку», - сказав Джордж Сорос в інтерв'ю Der Spiegel.
Про нові нормативи економії, що ставляться Іспанії, Італії чи Греції, Сорос каже, що вони - «початок зачарованого кола». "Якщо країна тільки економить, попит дуже падає, і разом з цим зменшується прибуток підприємств. Тому фірми знижують зарплати своїм працівникам, в їхніх гаманцях залишається менше грошей, попит падає ще нижче, і економічне зростання заходить у глухий кут", - пояснює знаменитий фінансист.
«Дозвольте мені порівняти становище на світових фінансових ринках з машиною, яку занесло. Спочатку водій повинен повернути кермо в тому напрямку, куди заносить машину. Тільки відновивши контроль над машиною, він може виправити напрямок. 25 років поспіль економіка переживала майже безперервний підйом. Потім у 2008 році стався різкий спад і крах фінансових ринків, яким, від біди тікаючи, вдалося вижити за допомогою суттєвого державного втручання. Ця криза досі не минула, і ми повинні продовжувати витрачати державні гроші, аби зупинити коливання. Тільки після цього ми зможемо змінити напрямок», - говорить американський фінансист.
Сорос виступає за створення загальних державних позик Європи - «єврооблігацій». «Нові умови єврозони вкрай несправедливі. Держави з високою заборгованістю починають із вкрай невигідного становища, оскільки їхній борг обчислюється не в їхній власній валюті, а в євро. Вони не контролюють цю валюту, як латиноамериканські країни у вісімдесяті роки, що мали борг у доларах. Тоді вони ціле десятиліття перебували в застої. Щоб запобігти такому розвитку, державам єврозони потрібні гарантії у формі єврооблігацій. Щоб їх забезпечити, існує новий європейський фіскальний пакт», - пояснює він.
При цьому він зазначив: «Греція - це особливий випадок. Все, що могло піти не так, пішло не так. Греки зловживали перевагами членства в ЄС в особливо великих масштабах». За його словами, Європі доведеться вкласти у Грецію ще багато мільярдів доларів для запобігання негайному дефолту. За його прогнозами, гроші буде виділено, тому що до дефолту Європа ще не готова. !zn
Читайте також
Сорос: В Європі настають часи драконівської економії
Сорос: Крах євро буде мати катастрофічні наслідки для всього світу
Сорос закликав ЄЦБ до активних дій, щоб не допустити краху світової фінансової системи
Сорос дав нові рекомендації з порятунку єврозони