Автори відкритого звернення, опублікованого у The Financial Times та ще кількох європейських виданнях, застерегли чиновників від краху світової фінансової системи і дали кілька порад для вирішення кризової ситуації.
Фінансисти вважають заходи, які вживаються в єврозоні для боротьби з кризою, недостатніми і запізнілими. Звернення закликає владу єврозони прийняти угоду із юридичними зобов'язаннями щодо створення єдиного міністерства фінансів. Також економісти порадили посилити нагляд у банківській сфері та розробити єдину стратегію, основними пунктами якої стануть бюджетна консолідація і економічне зростання.
На думку авторів листа, Європейський центробанк і Європейський стабілізаційний фонд повинні об'єднатися в рамках рекапіталізації банків, які надто перевантажені боргами країн єврозони і потребують додаткової ліквідності.
Під зверненням свої підписи поставили колишній президент Фінляндії Махт Ахтісаарі, колишній прем'єр-міністр Угорщини Гордон Байнаї, колишній міністр фінансів Німеччини Ганс Ейхель, колишній федеральний канцлер Австрії Альфред Гузенбауер, колишній прем'єр-міністр Польщі Тадеуш Мазовецкій, колишній президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга.
Сорос вже не вперше радить Європі, як потрібно боротися з борговою кризою. Раніше мільярдер закликав владу єврозони заснувати єдині облігації в рамках бюджетної консолідації. На його думку, цей захід дозволить страждаючим від непомірних боргів країнам дешево позичати гроші на відкритих ринках. Тоді ж Сорос визнав, що найбільше після введення такого заходу постраждає Німеччина.
Також інвестор пропонував розробити механізми виходу з єврозони, щоб дефолт однієї держави не призвів до краху інших країн. Ще Сорос закликав до термінової рекапіталізації банків.