UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сорос запропонував надавати інвесторам в Україну безкоштовне страхування від політичних ризиків

Інвестори будуть стікатися на відкритий новий і багатообіцяючий ринок, переконаний Сорос. Для цього вони повинні отримати гарантії. Євросоюз має діяти швидко і переконливо.

У статті для Project Syndicate, яку публікує The Guardian, фінансист Джордж Сорос пропонує Євросоюзу ввести безкоштовне страхування для всіх, хто інвестує в економіку України. На його думку, цим він врятує не тільки Україну, але і себе самого.

Починає інвестор з геополітичного огляду. Він звертає увагу на "різкий контраст між результатами виборів до Європарламенту і виборів президента України: якщо українці "продемонстрували сильне прагнення до асоціації з ЄС", то жителі Європи, навпаки, "висловили невдоволення тим, як сьогодні функціонує ЄС".

Спочатку задуманий як "тісне об'єднання суверенних держав", у результаті "кризи євро" Євросоюз перетворився на "щось зовсім інше", зазначає Сорос: домінувати у ньому стали "відносини кредиторів і боржників, причому країни-кредитори диктують умови, що закріплюють їхнє панування".

Між тим Росія перетворюється на "небезпечного суперника ЄС, противника з глобальними геополітичними амбіціями, до того ж готового до застосування сили". В той же час "приватні інтереси путінського режиму", як вважає Сорос, "вступають у протиріччя зі стратегічними інтересами Росії". "Від тіснішої співпраці з ЄС і США Росія отримала б більше зиску. А вдаючись до репресій у Росії і в Україні, вона отримує взагалі контрпродуктивні результати. Незважаючи на високі ціни на нафту, економіка Росії через втечу капіталу і талантів слабшає", - йдеться в статті.

"Застосування сили на київському Майдані призвело до зародження нової України, яка твердо має намір уникнути включення у нову російську імперію. Якщо нова Україна доб'ється успіху, це створить загрозу для панування Путіна у Росії", - вважає Сорос. Саме цим, як він вважає, пояснюються спроби Кремля дестабілізувати ситуацію у сусідній країні. Тим часом "і ЄС, і США зайняті внутрішніми проблемами, вони як і раніше не дуже добре обізнані про ідеологічну та геополітичну загрозу, що йде від Росії. Як же їм слід реагувати?"

Перше, що потрібно зробити, це "перешкодити спробам Росії дестабілізувати Україну", і найкращий спосіб домогтися цього - "запропонувати тим, хто інвестує в Україні або має там бізнес, безкоштовне страхування від політичних ризиків", пише фінансист. "Якщо повною мірою відшкодувати підприємцями втрати, пов'язані з підвладними їм політичними подіями, вони будуть стікатися на відкритий новий і багатообіцяючий ринок". Для цього доведеться внести зміни до європейського бюджетного пакту, зазначає Сорос.

Таке страхування вже реалізовано низкою приватних і урядових організацій, відзначає експерт, загострюючи увагу на прикладі Світового банку. Він пропонує наступну схему: "Зацікавлені уряди повинні взяти на себе функцію перестрахування і використовувати свої установи тільки для адміністрування страхових полісів (...) Кожен уряд робить скромне пропорційне вливання капіталу, а решту зобов'язується надати у вигляді гарантійної частини, яка стає доступною лише тоді і в тому разі, коли фактично відбудеться виплата компенсації за збитки".

За словами Сороса, "у таких гарантій є одна характерна особливість: чим більше вони надійні, тим менша ймовірність, що виникне потреба ними скористатися. Перестрахування, швидше за все, виявиться здебільшого безкоштовним. Якщо Євросоюз буде діяти швидко і переконливо, то зможе врятувати Україну і себе самого". !zn

Читайте також:

Сорос закликав ввести єдині європейські облігації для порятунку єврозони

Сорос заробив 1 млрд доларів на курсі японської єни

Сорос Євросоюз застеріг від повторення долі СРСР