Податки із солдатських зарплат дозволяють розпорядникам місцевих бюджетів почуватися не гірше, ніж до війни. Оскільки всі схеми розкрадання грошей активно використовують. Про це пише Юлія Самаєва, редактор економіки ZN.UA у статті «Пріоритети пройдисвітів».
На думку автора, місцева влада могла б направити гроші на безпеку регіону, на потреби ТрО ЗСУ, але вони цього не хочуть. Влада на місцях продовжує фінансувати дороги, тобто просто красти гроші з бюджету.
До речі, утримання доріг це навіть не будівництво, тож може тривати вічно.
«Ми проаналізували та порівняли витрати на дороги та безпеку лише в областях, прилеглих до зони активних чи можливих бойових дій. Тому що пріоритетність у витратах для них має бути приблизно однаковою. Погодьтеся, вимагати від затишних Черкащини чи Хмельниччини такого ж рівня тривожності та підготовки до зустрічі ворога, як у харків'ян чи сумчан несправедливо. Також, на жаль, нам не вдалося отримати повну картину по Миколаївській області, що можна пояснити з урахуванням обставин. Отримане порівняння - промовисте (див. рис.). Дорожнім ремонтам – все, безпеці – решта», - пише автор.
На думку Самаєвої, винятком із правила, а заразом і орієнтиром справедливого розподілу витрат є багатостраждальна Харківщина, де «дорожні» обсяги можна порівняти з обсягами «безпеки», причому потреба в латанії доріг справді виправдана існуючими руйнуваннями. Також здивувала Рівненщина та Волинь. У цих регіонах чимало пішло «на дорожні заплати», але й на безпеку грошей не пошкодували в очікуванні настання з півночі.
"Витрати на утримання доріг перевищують видатки на ТрО, громадську безпеку та мобілізацію в десятки разів: Сумщина — на дороги 218 млн грн, на безпеку 5 млн, Чернігівщина — на дороги 153 млн, на безпеку 5,5 млн, Одещина — на дороги 242 млн, на безпеку 12 млн, Київщина — 130 млн проти 13 млн, Житомирщина — 443 млн проти 4,8 млн грн. У Дніпропетровщини, до речі, видатки на безпеку та ТрО — рекордні 280 млн грн, але все псують ще більш рекордні 2 млрд грн на дорожні роботи. Тим більше що Дніпропетровська область має один із найбільших бюджетів (після Києва) в обсязі понад 11 млрд грн, і ці сотні мільйонів для неї — цілком співмірні витрати. На відміну від 18% від бюджету, витрачених на ремонт доріг", - йдеться у матеріалі.
Більше матеріалів Юлії Самаєвої читайте за посиланням.