"Смарт-Холдинг" називає арешт акцій "Чорноморського суднобудівного заводу (ЧСЗ) тиском на компанію і її акціонера Вадима Новинського, сказано в повідомленні прес-служби компанії.
"Смарт-Холдинг" розглядає заяву Генерального прокурора України про арешт акцій Чорноморського суднобудівного заводу, а також про початок досудового слідства щодо нібито зловживання службовим становищем представниками Фонду державного майна України і Міністерства промислової політики при внесенні змін до договору купівлі-продажу акцій суднобудівного заводу як тиск на компанію і її акціонера", - зазначається в повідомленні.
У компанії заявляють, що "Херсонський суднобудівний завод" був сумлінним покупцем акцій ЧСЗ на вторинному ринку в грудні 2007 року. Операція проходила повністю в рамках українського законодавства і під контролем Фонду державного майна України.
Внесення змін в договір купівлі-продажу акцій не могла жодним чином нанести і не нанесло збитків державі, вважають в компанії. При цьому обсяг інвестиційних зобов'язань загалом не зменшувався, а по ряду пунктів договору (виплати у Пенсійний фонд України та бюджетів різних рівнів) був збільшений, наголошується в повідомленні.
У компанії уточнили, що основна претензія ГПУ відноситься до зміни прогнозних обсягів виробництва. "Однак об'єктивно обсяги виробництва корелювали у відповідності з світовою кон'юнктурою, реальною ситуацією в економіці України та за згодою всіх сторін договору", - заявляють у "Смарт-Холдингу".
"На момент покупки акцій ЧСЗ практично зупинив свою профільну роботу, скорочувалася кількість працівників, були відчужені активи, наростала заборгованість перед бюджетом і Пенсійним фондом. У березні 2007 року комісія ФДМУ це зафіксувала. З приходом нового власника була проведена робота з повернення контролю над основними фондами, відновленні зв'язки з контрагентами, наповнено портфель контрактів, збережено ядро фахівців. Обсяги виробництва ЧСЗ з моменту придбання його акцій ХСЗ постійно збільшувалися (в 2011 вже до 154 млн грн), а вартість основних фондів постійно зростала - тільки за 2008 рік в 25 разів. Сьогодні ЧСЗ, не дивлячись на кризу в світовому суднобудуванні, є одним з лідерів серед верфей України", - сказано в повідомленні.
Також у компанії вважають, що внесення змін у договір купівлі-продажу - стандартна процедура, яку проходили і проходять сотні компаній.
"Арешт акцій і виробничих приміщень ми вважаємо грубим і необґрунтованим втручанням у виробничу діяльність суднобудівного підприємства, на якому реалізується низка великих комерційних проектів, а також державний проект будівництва першого українського корвета. Ми відчуваємо постійний тиск правоохоронних і контрольних органів, а також спецслужб на наш бізнес. Цілеспрямованість і системність даних дій дозволяє зробити висновок, що таким чином влада бореться зі своїми політичними опонентами, одним з яких є акціонер "Смарт-Холдингу" Вадим Новинський", - заявили в компанії.
Нагадаємо, що ЧСЗ входить в суднобудівний холдинг Smart Maritime Group, 95% акцій якого належить "Смарт-Холдингу". Основним бенефіціаром "Смарт-холдингу" є народний депутат від "Оппозицонного блоку" і православний активіст Вадим Новинський.
Повідомлялося, що Печерський районний суд Києва наклав арешт на 99% акцій ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод", йдеться в ухвалі суду від 21 червня.
У вересні 2016 року співробітники СБУ проводили обшуки в центральному офісі компанії "Смарт-Холдинг". Також співробітники прокуратури і СБУ провели 23 обшуку в рамках кримінальної справи, порушеної за фактами заволодіння невстановленими особами майном ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" в особливо великих розмірах, доведення зазначеного підприємства до банкрутства та інших злочинів.
Раніше Новинський у коментарі DT.UA заперечував свій зв'язок із заводом "Океан", стверджуючи, що ні він, ні підконтрольні йому компанії ніколи не були акціонерами цього підприємства.