UA / RU
Підтримати ZN.ua

Словаччина знову недоотримала 25% російського газу

Словацькі оператори продовжують скаржитися на скорочення поставок газу з Росії.

Словацька одержувач і імпортер російського газу, компанія Slovensky plynarensky priemysel (SPP) знову заявляє про скорочення поставок російського газу.

"Компанія SPP зафіксувала в п'ятницю, 19 вересня, зниження поставок російського газу на рівні близько 25%", - повідомив офіційний представник компанії Петер Беднар.

У свою чергу, офіційний представник компанії Eustream (оператор газотранспортної системи Словаччини) Ваграм Чугурян повідомив, що транзит російського газу через газокомпресорну станцію (ГКС) Вельке Капушани поблизу українського кордону в Словаччину в останній тиждень знизився до 47,7 мільйона кубометрів на добу.

Читайте також: Словаччина поставить газ в Україну всупереч підступам Росії

"Номінальний обсяг транзиту російського газу для європейських замовників через ГКС Вельке Капушани на 19 вересня склав 47,7 мільйона кубометрів, тоді як протягом першої декади вересня цей показник був на рівні 61-62,8 мільйона кубометрів", - сказав Чугурян.

Нагадаємо, 15 вересня повідомлялося, що обсяг поставок російського газу в Словаччину впав ще на 15% - до 25%, тоді як попереднього тижня скорочення становило лише 10%.

15 вересня "Газпром" пояснив, що скоротить транзит російського газу в Європу через Україну і Словаччинуу зв'язку з завершенням ремонту газопроводу "Ямал-Європа" і великим використання його потужностей.

Словаччина після України є одним з головних транзитних коридорів російського газу в ЄС. З початку вересня Eustream почала реверсні поставки газу в Україну. Одночасно із запуском словацького реверсу Росія скоротила експорт газу в сусідні з Україною країни до мінімальних контрактних значень.

Нагадаємо, на даний момент Україна отримує газ за реверсним маршрутами постачань з Угорщини, Польщі, Словаччини.

Раніше Польща була змушена тимчасово припинити реверс газу в Україну через обмеження з боку РФ. Крім того, "Газпром", використовуючи свої прямі та непрямі інструменти тиску, штучно підняв ціни на газ для Угорщини, що автоматично зробило невигідним для України використання цього маршруту отримання газу. !zn