UA / RU
Підтримати ZN.ua

Словаччина готова збільшити реверс в Україну

Все залежить від української сторони, яка зараз веде роботи по вдосконаленню систем прокачування газу.

Компанія Eustream - оператор газотранспортної системи Словаччини - могла б у найближчому майбутньому наростити реверсні поставки газу в Україну. Мова йде про збільшення обсягу газу порівняно з тими 11,5 мільярда тонн на рік, що планується поставляти з 1 січня 2015 року.

"Існують технічні можливості для подальшого збільшення поставок газу в реверсному режимі в Україну через територію Словаччини", - повідомив офіційний представник компанії Ваграм Чугурян.

За його словами, все залежить від української сторони, яка зараз веде роботи з подальшого вдосконалення систем прокачування газу по своїй території.

"Як тільки Eustream отримає від української сторони підтвердження про її готовність до нарощування потужностей поставок, він оголосить про запуск процедури Open Season, в ході якої будуть зареєстровані фірми, які надали заявки на прокачування додаткових обсягів газу в Україну", - сказав Чугурян.

Весь процес, за його словами, займає всього кілька тижнів. Про те, наскільки в подальшому можуть зрости обсяги прокачування газу в Україну, представник Eustream відмовився повідомити.

Читайте також: Словаччина гарантує реверс газу в Україну - прес-секретар Порошенка

Угорщина і Словаччина до початку 2015 року збудують систему повідомлення газових комунікацій, що дасть додаткову можливість для реверсних поставок газу Україні, заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто.

"Я повідомив своїм колегам, що система комунікацій між газопровідні лініями Словаччини та Угорщини буде готова до початку наступного року, що дасть нам додаткову можливість поставляти газ Україні, якщо це буде необхідно", - сказав Сійярто журналістам після дискусії по Україні на засіданні глав МЗС країн-членів Євросоюзу.

Раніше міністр економіки Словаччини Павол Павлис заявив, що країна розглядає можливість будівництва перемичок між газопроводами (інтерконекторів) Словаччина-Польща на 5 млрд кубометрів на рік і Словаччина-Угорщина на 5 млрд кубометрів.