UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скільки Україні потрібно залучити коштів в 2020 році, щоб покрити дефіцит держбюджету

Україні важливо залишитися в програмі МВФ, щоб залучити дешеві кошти.

У новому році Кабміну потрібно привернути суму, порівнянну з 8% прогнозного ВВП країни або еквівалент 15 мільярдів доларів, пише в своїй статті Економічна правда.

Наголошується, що необхідна сума фінансування, яку треба залучити – це кошти, які покриють дефіцит бюджету і дозволять вчасно погасити внутрішні і зовнішні борги.

"Потрібна Україні сума за стандартами ринків, що розвиваються, знаходиться десь посередині. Росія, наприклад, майже не потребує фінансування, Єгипту для покриття дефіциту і погашення боргів потрібно залучити близько 15% ВВП, Туреччина в 2019 році мала потребу в коштах у розмірі близько 7% ВВП", – йдеться в статті.

"Важливо зробити три основні речі: перше – надалі утримувати бюджетний дефіцит низьким, друге – успішно рефінансувати внутрішній борг, і третє – залишитися в програмі МВФ, щоб залучити дешеві кошти на зовнішньому ринку", – пише автор.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук в кінці року заявив про проблеми з наповненням бюджету.

Серед причин недовиконання бюджету прем'єр назвав зміцнення гривні, зниження обсягів споживання газу, а також "неідеально спроектований" бюджет на цей рік.

Олексій Гончарук доручив міністру фінансів Оксані Маркаровій припинити Держказначейству фінансування будь-яких програм, крім захищених статей держбюджету (зарплати, пенсії). Також прийнято рішення про позапланове запозичення до кінця року 10 млрд гривень в бюджет.

Раніше повідомлялося, що в Україні борг за лікарняні перевищив мільярд гривень. На засіданні 27 листопада Кабмін перерозподілив кошти на виплату лікарняних у розмірі 1,4 млрд грн.