Платина подешевшала до мінімуму з 2009 року, а ціна унції паладію піднялася з 621 долара до 643 доларів – обидва цих явища аналітики пов'язують зі скандалом в автомобільній промисловості Німеччини, повідомляє агентство Bloomberg.
Аналітики також підкреслюють, що скандал навколо Volkswagen AG, пов'язаний з підтасовуванням результатів екологічного тестування, може спровокувати подальше падіння цін на платину, яка вже станом на четвер торгувалася на мінімумі шести років (за станом на 24 вересня – вартість була на рівні 942 доларів за унцію).
Як повідомили аналітики Mitsubishi Corp. і Deutsche Bank AG, спроба німецького виробника підтасувати результати тестів на забруднення навколишнього середовища може знизити привабливість використання дизельних двигунів для скорочення викидів.
Для платини такі події не можуть обернутися нічим хорошим: 44 % попиту на метал забезпечують пристрої, що знижують рівень шкідливих викидів автомобілів, особливо оснащених дизельними двигунами.
Використання платини в промисловості істотно скоротиться, якщо споживачі стануть купувати машини, що працюють на бензині, у виробництві компонентів яких потрібно більше паладію, повідомив ABN Amro Bank NV. За останній рік ціни на платину впали на 28 % на тлі уповільнення економіки, скоротило попит, і зростання пропозиції металу після закінчення минулорічної страйку гірників в ПАР.
Скандал навколо автомобільної промисловості Німеччини розгорівся після того, як керівництво Volkswagen визнало, що в 11 мільйонах автомобілів компанії встановлені спеціальні пристрої, які змушували двигун зменшити викиди оксиду азоту, що дозволяло їм успішно пройти екологічні тести. Але коли такі автомобілі розганялися на трасі, їхні шкідливі викиди в атмосферу перевищували в 40 разів норму, яку встановило американське відомство Environmental Protection Agency. В США тепер обіцяють оштрафувати компанію на 18 мільярдів доларів, що перевищує її річний заробіток.
Видання Newsweek писало, що Volkswagen загрожує економіці Німеччини більше, ніж криза в Греції, оскільки компанія - один з найбільших виробників автомобілів і роботодавців в країні.
У 2014 році в сфері автомобілебудування працювали 775 тисяч німців. Це 2% від усіх працездатних громадян країни. Також експорт машин, який становить одну п'яту від всього, що Німеччина продає за кордон, приніс німецькій економіці минулого року 225 мільярдів євро. Сьогодні Volkswagen зізнався у махінаціях на європейському ринку.