UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сінгапур збільшив імпорт нафти РФ на тлі обмежень ЄС — Reuters

Санкції Заходу змінили нафтові ринки.

Потоки російської нафти в Сінгапур зросли майже втричі в першому кварталі 2023 року, після того, як ЄС заборонив імпорт нафтопродуктів з РФ. Про це свідчать урядові дані, повідомляє Reuters.

За цей період азійський нафтовий хаб імпортував 741 тисячу тонну російської нафти, що становить близько 23% від загального обсягу імпорту нафтопродуктів Сінгапуру, свідчать підрахунки Reuters, зроблені на основі даних Enterprise Singapore.

Це більше, ніж 261 тисяча тонн, імпортованих у четвертому кварталі минулого року.

ЄС заборонив імпорт російських нафтопродуктів з 5 лютого, а G7, ЄС і Австралія запровадили обмеження на торгівлю російською нафтою з використанням західних танкерів і страхування.

Обмеження, які змінили світові потоки торгівлі нафтою, спрямовані на скорочення доходів Москви, водночас дозволяючи російським нафтопродуктам залишатися на ринку і утримувати світові ціни на нафту на низькому рівні.

Загальний експорт нафти в Сінгапур зріс до 946 тисяч тонн у першому кварталі цього року, що на 26% більше, ніж у четвертому кварталі 2022 року.

Ключовими покупцями нафти з Сінгапуру є Південна Корея, Китай, Тайвань і Японія.

Сінгапур не є учасником ембарго ЄС, але в лютому чиновник країни заявив, що місцевим компаніям доведеться враховувати обмеження і управляти будь-яким потенційним впливом на свою ділову активність, транзакції і відносини з клієнтами при роботі з російською нафтою і нафтопродуктами.

З іншого боку, Росії вдалося знайти альтернативних покупців для своєї нафти: поставки до Бразилії, Тунісу та комерційних центрів на Близькому Сході зросли до рекордних рівнів у 2022 році, і трейдери та аналітики очікують, що ця тенденція продовжиться.

Читайте також: В ООН висловили занепокоєння щодо тіньового флоту танкерів для перевезення нафти РФ — Bloomberg

Раніше фінські дослідники заявили, що обмеження цін та ембарго ЄС на більшу частину російської нафти скоротили доходи Москви від викопного палива, але Кремль все ще заробляє значні кошти для фінансування війни проти України, тому що обмеження у 60 доларів за барель було "надто м'яким".