Оголошені минулого тижня переговори держав Європейського союзу зі Швейцарією щодо нової податкової угоди можуть покласти кінець 80-річній традиції банківської таємниці у країні, пише Financial Times.
Останні п'ять років із цих 80 Швейцарія робила все можливе, щоб зберегти політику конфіденційності своїх банків і таємницю вкладів їхніх клієнтів, однак, мабуть, ця війна програна, вважають опитані виданням експерти.
Євросоюз поки не оприлюднив свої вимоги у всіх подробицях, однак є підстави припускати, що Швейцарію, як і Австрію з Люксембургом, попросять перейти на систему автоматичного обміну інформацією про рахунки тих громадян ЄС, які виводять свої капітали за межі союзу.
За словами професора бізнес-школи IMD у Лозанні Штефана Гарелли, автоматичне розкриття інформації про вклади "стане останнім цвяхом у кришку труни" банківської таємниці у Швейцарії.
Інші експерти не вважають, що нові заходи будуть настільки жорсткими.
"Банківська таємниця безумовно здає позиції. Але я б не поспішав стверджувати, що вона мертва, оскільки незрозуміло, чи буде угода з ЄС охоплювати всі види активів, а також незрозуміло, що станеться з вмістом сейфових скриньок", - заявив експерт з банківської галузі Bank Sarasin Райнер Скірка.
У лютому Швейцарія зробила перший серйозний крок у бік підвищення прозорості, погодившись на вимоги FATCA (закону США про податковий контроль закордонних рахунків американських платників податків) - тепер швейцарські банки будуть надавати інформацію про офшорні рахунки громадян США американським податківцям.
Однак угода з ЄС є гострим питанням, бо, за оцінками експертів, частка капіталів європейських громадян у Швейцарії істотно перевищує частку американських активів. !zn
Читайте також:
ЄС готує перше в історії серйозне обмеження банківської таємниці
Євросоюз продовжує атаку на банківську таємницю
Найстарішому банку Швейцарії довелося закритися через небажання боротися з відмиванням грошей
Україна і Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів