UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що робити й чого не робити, щоб ваші гроші не опинились у кишенях кіберзлочинців?

Найпоширенішим видом шахрайства є так звана "соціальна інженерія".

Кіберзлочинці за час війни суттєво змінили шахрайські схеми. Як себе убезпечити читайте у матеріалі Віктора Конева «Обережно, шахраї! Нові схеми і як від них захиститися».

1. Тримати в секреті коди банків і мобільних операторів, тризначний CVV-код на звороті платіжної картки, пін-коди карток, паролі до інтернет-банкінгу, електронної пошти, акаунтів у соцмережах, облікових записів Gmail/Cloud, Apple ID.

2. Перевіряти сайти, на яких ви робите покупки онлайн, використовувати для таких покупок віртуальну картку, не переходити в месенджери для спілкування з продавцем або покупцем.

3. Захистити свій фінансовий номер телефону. Зберігати в таємниці смс-коди від мобільних операторів, PUK-код і серійний номер сім-карти, зареєструвати «сімку» на свій паспорт, відключити послугу дистанційної заміни сім-карти, зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора, завести окремий номер телефону для взаємодії з банком.

Еайпоширенішим видом шахрайства є так звана соціальна інженерія — «дзвінки щастя». Шахраї видають себе за співробітників служби безпеки банку, повідомляють, що у клієнта буде заблоковано рахунки, або що він отримав переказ, або виграв велику суму, а потім просять клієнта надати секретну інформацію: пароль, CVV-код тощо. Не піддавайтеся на такі хитрощі — співробітники банку ніколи не просять клієнта надати пароль та інші секретні дані.

Читайте також: Рівень цинізму кібершахраїв позамежний – Нацполіція попереджає

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.