UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що може зламати тренд укріплення гривні

Гривня дорожчає до долара та євро.

На валютному ринку України пропозиція валюти перевищує попит. Як результат, за підсумками жовтня гривня зміцнилася на 1,3% до долара США та на 0,6% до євро.

Гравці не очікували такого зміцнення нацвалюти - від рівнів 26,62-64 грн/$ до мінімумів року 26,17-18 грн/$. "Очікування були, що торги проходитимуть у зоні 26,40-26,80 на тлі зростання цін на газ і тривалих переговорів з МВФ", - сказав головний дилер департаменту казначейства та фінансових ринків ОТП Банку Антон Курінний у коментарі НВ.

За словами начальника департаменту персональних банківських послуг UKRSIBBANK BNP Paribas Group Ігоря Левченка, «з початку осені пропозиція долара набагато перевищує попит, але історично приплив долара щороку компенсувався витратами, пов'язаними з енергоресурсами».

Він уточнив, що кожного місяця опалювального сезону Україна витрачала понад $1 млрд на купівлю газу, цього року через різке зростання цін на газ та інші енергоносії Україна перестала проводити закупівлі газу та розрахунки за них. Це призвело до позитивного сальдо торговельного балансу та надлишку доларів на ринку.

Іншими словами, у листопаді утримається тренд зміцнення гривні.

Читайте також: Mastercard анонсував послуги з використанням криптовалют

Нацбанк минулого тижня (25 – 29 жовтня) викупив на міжбанку 54,5 млн доларів. Регулятор також вперше з початку вересня продав валюту на 49,6 млн. грн.

Експерти ZN.UA очікують помірне зниження курсу долара до гривні, як мінімум, у першій половині листопада. Цей тренд був сформований на початку осені і поки що немає факторів, які можуть його змінити.

Нагадаємо, що   чиста купівля Нацбанком валюти на міжбанку за два дні - 18 і 19 жовтня - склала $173 млн, а всього з початку року - $2 млрд.