UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що дала синхронізація з Європейським Союзом енергетичній системі України — голова "Укрнерго"

В "Укренерго" відзначили нові можливості — від додаткової безпеки в мережі до виторгу від міждержавної торгівлі.

Синхронізація з європейською енергосистемою, яка відбулася 16 березня 2022 року, підвищила стійкість української енергосистеми, а відповідно, й енергетичну безпеку нашої країни. Про це в ефірі телеканалу "Суспільне" розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Читайте також: В ремонт виведено енергоблок однієї з АЕС – пояснення Міненергетики

"За необхідності ми можемо отримати додаткову електроенергію з Європи, якщо ворог, наприклад, обстрілює нашу енергосистему, або якщо у нас є дефіцит потужності – ми завжди можемо звернутися за допомогою", – підкреслив керівник "Укренерго".

Він зазначив, що об'єднання енергосистем майже одразу активізувало міждержавну торгівлю електроенергією. Це дозволило "Укренерго" в 2022 році заробити для держави тільки на доступі до міждержавних ліній електропередачі, через які відбувається торгівля електроенергією, 6 млрд грн.

Читайте також: Російська атомна енергетика все ще зростає — Bloomberg

"Спочатку нам дозволяли експортувати-імпортувати 100 МВт. Зараз ми можемо імпортувати – 1700 МВт, експортувати – 550 МВт. Тобто по імпорту в 17 разів збільшилися обсяги торгівлі тільки за півтора року", - підкреслив Володимир Кудрицький.

Раніше ми писали про те, що державний та гарантований державою борг України скоротився впродовж січня на 0,6% (31,4 млрд грн) у гривневому еквіваленті та на 0,3% (0,42 млрд доларів) у валютному еквіваленті. Станом на 31 січня, за даними Мінфіну, держборг становив 5,48 трлн грн або 144,9 млрд доларів. На скорочення державного боргу вплинула відсутність значних зовнішніх офіційних запозичень на початку року.