UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще один крок до енергетичної незалежності: Німеччина підписала угоду з Канадою про постачання "зеленого" палива

На тлі російського газового шантажу, Олаф Шольц шукає альтернативні джерела енергії.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали п'ятирічну угоду, про постачання водневого палива в ФРН. Сторони зобов'язалися створити «трансатлантичний ланцюжок постачання водню» і розпочати його вже у 2025 році, а не у 2030, як планувалося раніше, повідомляє видання Bloomberg.

Канада має значний потенціал у виробленні «зеленої» енергетики на вітряних електростанціях, що дозволить їй вийти на світовий ринок. Країна «прагне стати великим виробником та експортером водню та, пов'язаним із ним, чистих технологій». Тоді як для створення відповідної інфраструктури планується залучити прямі іноземні інвестиції.

Читайте також: Газовий шантаж РФ: Газпром спровокував чергове подорожчання газу в Європі

Вважається, що газоподібне паливо, має високу температуру горіння, що дозволяє використовувати його у важкій промисловості, зокрема у виробництві сталі. Водень також може слугувати пальним для автомобілів, вантажівок та кораблів.

Тому для Німеччини ця угода дає змогу знизити залежність від викопного палива. Згідно з нею, ФРН «імпортуватиме значні обсяги відновлюваного водню для зменшення шкідливих викидів на підприємствах, які важко або неможливо скоротити. Це дозволить країні досягнути кліматичної нейтральності до 2045 року».

Читайте також: Газпром почав передзимовий шантаж Європи: названо безпрецедентну за всю історію ціну на газ майбутньої зими

Раніше, під час виступу на бізнес-конференції в Торонто, Олаф Шольц заявив, що Канада «має майже безмежний потенціал і може стати наддержавою в галузі стійкої енергетики та сталого виробництва ресурсів». Також канцлер наголосив: «Німеччина, зі свого боку, готова стати одним із найближчих партнерів країни».

Нагадаємо, Міністр економіки ФРН Роберт Габек, заявив, що країна має бути готова до зменшення постачання російського газу.