UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще один континент приєднався до нафтового та сировинного ембарго Росії

Крім того, під санкції підпадуть регіони України, що вже знаходяться під впливом Росії, або можуть підпасти. Зокрема, з 28 березня вводяться санкції щодо окупованих частин Донбасу.

Австралія підтримала нафтове та сировинне ембарго Росії. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ та торгівлі Австралії.

"Австралія заборонить імпорт з Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля та інших енергоносіїв", - йдеться в повідомленні.

Дія санкцій почнеться 25 квітня, через 45 днів після реєстрації в Федеральному реєстрі законодавства 11 березня.

"Чому вводяться санкції? Австралія вводить автономні санкції щодо Росії у відповідь на російську загрозу суверенітету та територіальній цілісності України. Вперше вони були введені в 2014 році й продовжені в 2015 і 2022 роках", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що Австралія поширить на Донецьку та Луганську області України (окуповані частини, - ред.) санкції, які вже застосовані до Криму та Севастополя.

"Ці санкції спрямовані на експорт і комерційну діяльність у сфері транспорту, телекомунікацій, енергетики та розробки нафти, газу та корисних копалин; і заборони будь-якого імпорту", - повідомляє зовнішньополітичне відомство Австралії.

Санкційні заходи до Донецької та Луганської областей України будуть застосовуватися з 28 березня 2022 року.

За цей час австралійці та австралійські організації, які мають інтереси в цих регіонах, мають розглянути, чи підпадає під санкції їх діяльність в указаних регіонах.

Передбачена також можливість запроваджувати санкції й проти інших територій України, якщо вони підпадають під вплив Росії.

Читайте також: Євросоюз розробляє рішення про повну відмову від російських енергоносіїв

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден оголосив запровадження заборони на імпорт російських нафти, газу та вугілля.

До запровадження ембарго на російську нафту та нафтопродукти офіційно також приєдналася Велика Британія.

Читайте також: Велика Британія закликала всіх членів G7 заборонити імпорт нафти з Росії

Проте багато покупців уникають придбання російської сировини й через іміджеві ризики.

Так, Росія не може знайти покупців на свою нафту в Азії попри великі знижки. Як пише Bloomberg, запланований на минулий четвер аукціон з продажу російської нафти на азійському ринку не відбувся через відсутність покупців. Це може означати, що азійські покупці також уникають російської нафти, попри ціни, які трейдери називають "неймовірно" низькими.

До того ж, як відомо, існують проблеми з якістю російської нафти.