UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ще чотири підприємства Укрспирту передані ФДМУ для приватизації

27 держпідприємств запропоновані міністерством для включення в перелік об'єктів приватизації в 2021 році.

До Фонду державного майна України передані на приватизацію чотири держпідприємства, з числа учасників Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

Про проміжні результати приватизації активів концерну Укрспирт повідомила пресслужба Мінекономіки.

Зараз триває процес передачі від Мінекономіки Фонду державного майна України функцій з управління такими спиртовими заводами, як Барський, Ганнопільському і Уладовський.

Решта 27 держпідприємств - учасників концерну Укрспирт - запропоновані міністерством для включення в перелік об'єктів, які підлягатимуть приватизації у 2021 році. Після прийняття Фондом держмайна відповідних рішень, функції з управління державними підприємствами будуть передані органам приватизації.

"Мінекономіки на регулярній основі проводить координаційні наради з учасниками процесу реформування спиртової галузі. Адже, згідно з урядовим планом реформування, є чітка мета: у 2021 році приватизацію за більшістю підприємств - завершити", - заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

З 15 жовтня 2020 року в Україні почалася приватизація підприємств ДП Укрспирт. До кінця 2020 року вже приватизовані 20 спиртових підприємств на загальну суму 1,258 млрд грн. В цілому від приватизації 41 об'єкта спиртової галузі Фонд держмайна України очікує отримати близько 2 млрд грн.

Читайте також: Шмигаль пояснив провал великої приватизації в цьому році

Законом про державне регулювання виробництва та обігу спирту передбачено, що до середини 2021 року біля приватного інвестора є єдиний спосіб почати виробництво спирту в Україні - приватизувати державні потужності на прозорому аукціоні.

За інформацією ФДМУ, п'ятнадцятий об'єкт ДП Укрспирт - Вишняківське місце здійснення діяльності та зберігання спирту (спиртове виробництво) в Полтавській області - був проданий на аукціоні 18 грудня 2020 року. Ціна підприємства в ході торгів зросла в 10 разів - до 234 млн грн. Тоді ж зазначалося, що в разі, якщо переможець аукціону відмовиться підписувати протокол, сплачений ним гарантійний внесок у 2,4 млн грн буде перераховано до держбюджету, а право на укладення договору перейде до учасника, який посів друге місце. Якщо ж і цей учасник відмовиться від покупки, об'єкт повторно виставлять на аукціон.

ДП Укрспирт у 2020 році перевиконав річний фінплан і отримало чистий прибуток в 32,2 млн грн.

Також Укрспирт сплатив рекордну за всю історію роботи Укрспирту суму податків - 543,3 млн грн, повідомив на сторінці в Facebook в.о. директора ДП Сергій Блєскун.

У 2020-му вперше за 10 років існування Укрспирт збільшив обсяги виробництва спирту (6 380 тисяч дал спирту проти 6060 тисяч на 2019 м).

Фонд держмайна оголосив результати 17 приватизаційних аукціонів об'єктів ДП Укрспирт - це 40% потужностей підприємства.