Україна є одним з найбільших світових експортерів соняшникової олії, а рівень світових цін значно впливає на формування вартості продукту всередині країни.
Різке зростання світових цін на рослинні олії, цукор і зернові в травні поточного року досяг найвищого значення з вересня 2011 року, свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.
У травні поточного року світові ціни на продовольство виросли до найбільш значущих величин за останні десять років, а в порівнянні з 2020 роком ціни зросли на 40%.
Головним провокатором цього зростання став різкий підйом світових цін на рослинні олії, цукор і зернові. Він досяг найвищого значення з вересня 2011 року - та цифра лише на 7,6 відсотка нижче нинішнього максимуму в номінальному вираженні.
У 2021 році у світі буде вироблено майже 2 821 млн тонн зернових, що на 1,9 відсотка перевищить обсяг виробництва 2020 року, причому найбільший приріст в 3,7 відсотка в порівнянні з попереднім роком очікується по кукурудзі.
Нагадаємо, Держстат повідомляв, що ціни на соняшникову олію і цукор в Україні в червні в порівнянні з червнем 2020 року підвищилися на 80,3% і 70,1% відповідно.
Раніше ZN.UA писало, що продукти харчування дорожчають не по днях, а по годинах. Попри те, що Мінекономіки і Мінагрополітики сурмлять, мовляв, ціни ось-ось стабілізуються і почнуть знижуватися, цінники в магазинах після чергового офіційної заяви чомусь знову ростуть, як на дріжджах. Що відбувається з "житницею Європи" читайте в тексті "Аграрна Україна з її урожаєм в 100 млн тонн перетворюється в імпортера і споживача дорогого продовольства".