UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шабунін про "спростування" від Міноборони: відсутнє головне - що розслідування крадіжки це фейк

Оприлюднена корупційна історія не єдина у відомстві Резнікова, стверджує активіст.

Міністерство оборони у своєму "спростуванні" розслідування журналістів щодо корупції в закупівлях їжі для ВСУ, насправді не спростувало жодної цифри й не заявило головного - що розслідування це фейк. Про це заявив очільник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

"Міноборони вийшло зі "спростуванням" розслідування крадіжки 4 млрд на закупівлях їжі для ЗСУ. Найпростішим спростуванням була б заява, що контракт або ціни в ньому – фейк. Проте у заяві міноборони цього НЕМАЄ (орфографія автора збережена - ред.)", - написав громадський діяч.

Читайте також: МО підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень

Він звернув увагу, що Міноборони лише заявило: "Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування … розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману".

"Це, в свою чергу, залізобетонно доводить, що оприлюднений журналістами КОНТРАКТ – СПРАВЖНІЙ. Так само відомство Резнікова НЕ СПРОСТУВАЛО жодної цифри чи висновків з журналістського розслідування", - підкресли Шабунін.

Експерт іронічно прокоментував спроби створити "громадську думку", яка б відбілювала реакцію суспільства на оприлюднені факти можливої корупції в Міноборони.

"Пізніше позитивні блогери почали малювати якісь таблички та методології, що, мовляв, "не все так однозначно". Ми радо розмажемо всі ці фантазії, як тільки (і якщо) вони йтимуть від Міноборони чи офіційних спікерів", - зазначив Шабунін.

Він також звернув увагу, що з'явилися нові факти, які підтверджують інформацію, оприлюднену в розслідуванні.

"Для затравки. У 2022 році ціни в аналогічних контрактах Міноборони відповідали ринковим, а не перевищували їх у 2-3 рази як зараз. Пруф тут", - написав Шабунін.

"І особливо уродськи виглядають спроби залякати автора розслідування провадженням в СБУ. До речі, на жаль, це не єдина така історія у відомстві Резнікова. Хоча і цієї більше, ніж достатньо", - додав він.

Нагадаємо, автор розслідування про закупівлі харчів для Міноборони розповів, чому був змушений оприлюднити документи. Зокрема, він кілька тижнів намагався довести цю інформацію до посадовців у "високих кабінетах". Але його лише відфутболювали.

При цьому, за словами розслідувача, у результату розголосу цієї історії, він отримав додаткові факти на підтвердження корупції, яких бракувало в його розслідуванні.

Нагадаємо також, що у розслідуванні ZN.UA йдеться про те, що Міноборони підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально було створено фірму-"прокладку". 

Водночас у Міноборони стверджують, що оприлюднена ZN.UA інформація про закупівлю за завищеними цінами продуктів для військових нібито має "ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману".