UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серцево-судинні захворювання залишаються головною причиною смертей в Україні

Навіть в умовах повномасштабного вторгнення росії головною причиною смертності серед українців залишаються захворювання серцево-судинної системи. Про це повідомляє фундація “Сильні Серця”.

На серцево-судинні захворювання (ССЗ) припадає до 60% всіх смертей від неінфекційних хвороб в Україні. Тобто від проблем, пов’язаних із серцем, щороку вмирають близько 400 тисяч українців. В таких умовах лікування лише виявлених хвороб вже не є ефективним, і потрібні масштабні заходи з попередження та профілактики.

Це справедливо і для решти країн світу: за даними Всесвітньої федерації серця, загалом від ССЗ та пов’язаних з ними ускладнень та патологій помирає до 20 мільйонів людей на рік.

“Всесвітня федерація серця ставить перед країнами завдання: переорієнтувати системи охорони здоров’я з нинішнього біомедичного підходу (тобто лікування вже наявних хвороб) на більш цілісний підхід до ССЗ, який спрямований на запобігання розвитку хвороб”, – кажуть у фундації “Сильні Серця”, яка була заснована з метою стримати поширення серцево-судинних хвороб серед українців та зменшення такої великої частки смертей саме від них. Організація займатиметься інформуванням населення про небезпеку ССЗ, пропагуватиме здоровий образ життя та обмеження на тютюн та алкоголь, а також організовуватиме медичні чек-апи для працівників бізнесу та мешканців територіальних громад.

Читайте також: Макрон запропонував надати автономію Корсиці

Повідомляється, що фундацію засновано з ініціативи Zagoriy Foundation та фармацевтичної компанії “Дарниця”, одним зі стратегічних завдань якої є саме боротьба з хворобами серця та недостатньою доступністю відповідних ліків.

Одним з перших проєктів фундації “Сильні серця” стане запровадження на партнерських засадах регулярного скринінгу співробітників українських підприємств.

“Перевантажені роботою та волонтерством, українці часто не приділяють увагу своєму здоров'ю. На себе просто не залишається часу, коштів та сил. Ця ініціатива має на меті надати компаніям структурований підхід до медичного обстеження працівників, спрямовуючи та підтримуючи цей процес”, – розповідають у фундації.

Крім того, “Сильні серця” займатимуться підвищенням обізнаності про небезпеку ССЗ та самолікування, а також пропагуванням здорового образу життя в невеликих населених пунктах, щоб запобігти соціальній нерівності у питаннях охорони здоров’я.

“Систематична адресна робота, можливо, не дозволить розв’язати проблему цілком, але покладе початок формуванню нової національної політики стосовно охорони здоров’я… Зокрема, в координації з територіальними громадами “Сильні серця” вже надають допомогу жителям деокупованих територій, для яких вільний доступ до медичних послуг є надважливим”, – зазначають в організації.