UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед працездатних біженців з України – чверть становлять чоловіки

Загалом 60,4 відсотків біженців - це особи працездатного віку, від 18 до 64 років.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) на 21 лютого 2023 року, в Європі було зареєстровано  біженців з України понад 8 млн осіб. Такі дані наводить сайт European Central Bank.

Близько 40% українських біженців станом на лютий 2023 року були або працевлаштовані, або працювали за наймом.

При цьому, серед працездатних біженців віком від 18 до 64 років – 26,7% становили чоловіки. Жінки - 73,3%.

Загалом демографічний склад біженців виглядав наступним чином:

Понад 4,8 млн українських біженців зареєструвалися за схемами тимчасового захисту в Європі, у тому числі понад 2,1 млн у країнах єврозони.

Географічна близькість до України виявилася основним фактором, що стимулював потоки біженців. При цьому у місцевому населенні частка українців була найвищою у Балтійському регіоні:

Якщо розглядати приклад Естонії, то там вже працевлаштовані близько 55% українських біженців працездатного віку з тимчасовим захистом. У Литві ця часткам становить приблизно 50%.

Українці працюють здебільшого в обробній промисловості, будівництві, оптовій та роздрібній торгівлі, готельній сфері та громадському харчуванні, а також у сфері адміністративних послуг.

Для порівняння, в Ірландії частка українських біженців у населенні становила 1,3%, але у січні 2023 року лише близько 20,7% людей працездатного віку працювали. Для них проблемою під час працевлаштування є незнання англійської мови.

Загалом в 2022 році українці збільшили робочу силу єврозони на 0,5%.

Найменша частина біженців була в південних країнах Європи.

У Польщі зареєстровано понад 1,5 млн біженців, що робить її найбільшою країною-отримувачем українських біженців у Європі. У Чехії зареєстровано майже 0,5 млн біженців. В обох країнах зафіксовано частку українських біженців до населення понад 4%.